Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusnak mi köze van...

A pszichológusnak mi köze van az ember pénzügyeihez?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak belém van túlzottan nevelve, hogy az ember anyagi helyzete, keresete stb. magánügy, hiába tudom, hogy a pszichológusnak mindenről lehet beszélni.. de mivel én erről nem akarok nyilatkozni, nem értem miért kérdezget olyanokat, hogy pl. szüleim mennyit keresnek. Meg mindig ugrik ilyen jellegű dolgokra ha pl. szóba hozom, hogy kollégista nővéremet támogatják, vagy szükség lenne lakásfelújításra, akkor rögtön: "tényleg fogunk venni ezt, vagy azt?", vagy „és van erre keret?”. (Nekem a magánéletbe nem jutna eszembe, ha valaki elmondja, hogy pl. vesz egy új autót, rávágni, hogy - és van erre pénzed??) Mikor tudhatná, hogy nem vagyunk valami tehetősek, de mivel őt tudjuk finanszírozni, akkor nem is a létminimumon tengődünk, ő meg szemmel láthatóan nagylábon él.. Szóval nem értem mit érdeklődik ennyire. Úgy érzem, hogy ezek az ő magánjellegű kiszólásai, nem a terápia érdekében történt tényfeltárások, hiszen a problémám, ami miatt járok hozzá, annak semmi köze az anyagiakhoz, vagy a költekezéshez. Pláne a családom pénze nem tudom, hogy jön az én lelki egészségemhez.

Ez normális, hogy ilyeneket jegyez meg és én vagyok túl érzékeny, vagy tényleg a zsebemben turkál?


2011. aug. 25. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Felvetettél egy témát a pszihomókusnak, és most zavar, hogy tovább viszi a fonalat.

Járjál még hozzá egy darabig, mert súlyos eset vagy,

2011. aug. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt azért kifejthetnéd, hogy mit értesz "súlyos eset" alatt.
2011. aug. 25. 14:42
 3/15 anonim ***** válasza:
Gondolom azért kérdezi, hogy aggaszt-e a családod anyagi helyzete, ez még egy teher-e a válladon, biztos nem személyes kiszólás, lenézés. Te vagy túl érzékeny.
2011. aug. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Az biztos, hogy az nagyon belém lett nevelve, ezért az bánt, hogy erről kell beszélni. Plusz ennél tovább sosem vitte ezt a fonalat, mint hogy egy-egy kérdést beszúrt, hogy "van-e erre pénzünk?", így úgy gondoltam, ez csak őt érdekli.. Máskor kitartóbban "piszkál" egy témával kapcsolatban és a végén el is mondja, hogy miért volt ez érdekes neki.
2011. aug. 25. 14:53
 5/15 anonim ***** válasza:
Az anyagi gondok az egyik tipikus forrása a pszichológiai gondnak, nem véletlenül mondja, és nem is fogja abbahagyni, mert -én nem vagyok pszichológus- demég nekem is lejön, hogy itt valami gáz van, mert normál ember ezt a témát nem reagálja le ennyire érzékenyen.
2011. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi neked is! Tényleg nem gondoltam volna, hogy ennyire rosszul látom.

Talán ha már lenne önálló keresetem, és az iránt érdeklődne, nem érintene ilyen érzékenyen, de így, hogy a szüleimnek mire van pénze.. Olyan, mintha kibeszélném őket.

2011. aug. 25. 15:16
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem tom, nekem is furcsának tűnik. Egészen biztos vagy benne, hogy semmi köze az 'esetedhez'? Lehet, hogy ki akar lyukadni valamire. Esetleg kérdezd meg tőle ha legközelebb is ezt nyomatja, hogy ez miért releváns.
2011. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Tényleg nem tudom elképzelni.. max. hogy a családunk elég „zárt”, így én magam is, és lehet azért szekál evvel mert érzi, hogy tabu. De én meg akkor is úgy érzem, mintha ez csak magán jelleggel érdekelné őt, mert én mindig válaszolok rá, hogy „van erre pénzünk”, „nincs erre pénzünk” és evvel le van zárva a téma. Nem hinném, hogy én lennék olyan pazar színész, hogy elhiszi, hogy akkor ez nem érzékeny terület.

Egyébként meg elég rég óta járok, tehát bőven tapasztaltam olyat, amire az első válaszoló célzott, hogy rátapint valamire a pszichológus, és jóformán sírásig kínoz vele. Ez meg - mint írtam - mindig egy érdeklődő kérdés után abbamarad.


Lehet, hogy majd megkérdezem tőle. De kicsit aggódom nehogy igazam legyen.. mert volt mikor így visszakérdeztem valamire és feltűnően kitérő választ adott. Mondjuk az komolytalanabb dolog volt, mikor lazultunk. Szóval ezért vannak bennem kétségek, mert ő sem mindig szemellenzősen a terápiára fókuszál. Ezért miért ne lehetne, hogy ez is csak a könnyedebb pillanatai közé tartozik, és csak kíváncsiságból érdeklődik?

2011. aug. 25. 17:59
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha kellemetlenül érint téged az, hogy "faggat" mond meg neki őszintén. Én biztos megmondanám neki, ha valami nem tetszik. Mond meg neki, hogy a pénzügyi helyzeted nem tartozik rá!
2011. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ja és majd így meglátod, hogy miként reagál rá. Lehet, hogy elnézést kér, hiszen lehet, hogy tényleg csak túl buzgó a munkájában. Majd meglátod..
2011. aug. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!