Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le a halálfélel...

Hogyan győzzem le a halálfélelmemet?

Figyelt kérdés

Sziaztok egy 21 éves srác vagyok.Nemrégiben vesztettem el édesapámat egy sajnálatos balesetben.

Egy ideig semmi bajom nem volt ám 3-4 hónapja folyamatos halálfélelmem van és elég fura érzéseim.

Valóség érzet elvesztése,reszketés bágyattság és erőtlennek érzem magam.

Elmentem a háziorvosomhoz aki felírt 0.25-ös frontint és azt mondta , hogy a felsoroltak alapján ez pánik tünet együttes.

Szedem a gyógyszert egyes tünetek el is múltak de a halálfélelm megmaradt.....

Szeretném a segítségeteket kérni,hogyan tudom a régi életemet élni?Mit tudok tenni,hogy jobb legyen?

Párkapcsolatom is rámehet nagyon úgy fest,barátaim is kivannak az állandó "parázásomtól".

Kérlek titeket segítsetek!!

Köszönöm szépen.


2011. febr. 25. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Pszichoterápia. Nem frontin meg pánikegyüttes....jóég, mégcsak nem is pszichiáter a háziorvosod. Pszichológus!

Részvétem egyébként. Pszichológushoz menj, ha a családsegítőnél próbálkozol, találsz ingyenest is.

2011. febr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, Gábor, hogy beszélgess egy lelkésszel vagy pappal.Rajtam ez segített, amikor elveszettem valakit, akit nagyon szerettem.Az nyugtatott meg, hogy a halállal nincs vége az életnek, van feltámadás és örökélet, találkozhatok majd szerettem ama napom.Komolyan vettem, hogy ő (mármint az igazi lényege)nem semmisült meg, csak nincs itt velünk.Amit eltemettünk, az csak a teste, ahogyan Gárdonyi Géza sírján is olvashatjuk.Nem félek már a haláltól egyáltalán.Amúgy hívő vagyok, voltam; de a lelki beszélgetést akkor is ajánlom, ha te még nem vagy az.Károd nem származik belőle, és még segíthet is.
2011. febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerettemmel- így akartam írni, bocs.
2011. febr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szomszédok is imádkozást javasoltak:) imádkozok is.

A baj nálam sztem az volt hogy nem tudtan kiadnia fájdalmam amikor meghalt ugyanis nekem kellet lelkileg erős lenni anyu se hugom se bírta és gondolom így jött ki ez most rajtam.

Sírok akkor jobb csak kicsit szédülök de az sztem normális:)

Köszönöm szépen mindenkinek remélem túl leszek rajta.

2011. febr. 25. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, van egy gyászfolyamat, amin keresztül kell menni.Akkor nem estél túl rajta, "neked nem fájhatott". Most jön ki, de de túl leszel rajta!Meg kell gyászolni, el kell engedni.Ez teljesen normális. De neked nem kell félned a haláltól, nincs miért.Nem is fenyeget még közvetlenül, fiatal vagy, előtted az élet, s annyi szépség van benne.Ne engedd, hogy a napjaidat megrontsa a félelem, imádkozz, hogy megszabadulj ezektől az érzésektől!Keresd az örömöt az életben, persze ésszel!Próbálj visszaállni arra az életvitelre, amelyet a haláleset előtt éltél!

A halál természetes, ahol kezdet van, ott vég is.De nem kell szoronganunk miatta.S nem maradtál egyedül, van családod, barátnőd..Biztos vagyok benne, hogy átlendülsz, túl leszel rajta.Higgy benne te is!Amúgy a Frontin hatásos szorongásoldó, de csak átmenetileg jó szedni, nem éveken át.Minden jót kívánok neked!

2011. febr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2011. febr. 25. 22:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyesmik a tüneteim csak nekem a pulzusom is nagyon felmegy (100-120-ra)néha.Voltam kivizsgáláson és semmi szervi betegséget nem találtak hála isten.De tudjuk mitől van ez,én az édesanyámat vesztettem el 1hónapja,beteg volt..szóval ez idegileg van mert mind te és én is nagyon kikészültem,részvétem édesapád miatt és kitartás tudom min mész keresztül.Elmehetnél ideggyógyászatra terápia segíthet valamenyit!
2011. febr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!