Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt gyógyult pánikbeteg...

Vannak itt gyógyult pánikbetegek, akik gyógyszer nélkül gyógyultak meg?

Figyelt kérdés

Tudnátok pár tanácsod adni ?

pszichológushoz nem tudok elmenni nincs időm rá sajnos.

Nincsenek már pánikrohamaim, ritkán elkap az érzés hogy mindjárt rohamot kapok, de tudom hogy csak pánikroham és letudom magam nyugtatni. De sokszor émelygek rossz a közérzetem, szédelgek, és ezt szeretném lekűzdeni. Meg hogy ne is jelentkezzenek a pánik tünetei, gondolatai.


2011. márc. 3. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Eleinte én is magamtól próbáltam gyógyulni. Citromfű-tea, relaxálás, növényi alapú bogyók (Valeriána), megpróbáltam átgondolni,hogy mi okozza az egészet... de amikor már ráment az egészségemre annyira,hogy a közérzetem is rossz volt,kénytelen voltam elmenni vele pszichológushoz. Neked is ezt javaslom, NES-módszerrel dolgozik. Egyébként pedig az is nagyon sokat segít,ha valaki olyannal tudsz erről beszélni,akit érdekel,megért és akiben megbízol.

Sok sikert!

2011. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

és honnan tudtad hogy pánik beteg vagy ?

mert én nem vagyok benne biztos hogy pánikbetegségem van

2011. márc. 3. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor az első lépés a szakember. Ne diagnosztizáljunk önkényesen, semmi értelme.


Én pszichoterápiával gyógyultam ki a pánikból.

2011. márc. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem pánikbeteg vagy,akkor szorongásaid vannak,onnan meg mindössze egy lépés a pánik,tapasztalatból mondom.

Menj el ezzel pszichológushoz,más segítség szerintem erre nincs,max egy nagy-nagy elhatározás,hogy összeszeded magad.

Tényleg nem jó öndiagnosztizálni, pláne nem ezen az oldalon,ahol aztán tényleg mindenki mindent összeír...

2011. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

úgy kezdődött ez az egész hogy kaptam egy pánikrohamot, mert egyik reggel úgy ébredtem hogy szúrt nagyon az oldalam, beszorúlt a levegő, én meg sóhajtoztam mint az álat mert sóhajtásra erősödött a szúrás, aztán hirtelen beszédültem mert ugye sok oxigént szívtam be a sok sóhajtástól, és azt hittem h infarktust kaptam és így lett az első pánikrohamom. aztán lett még 4-5 maximum, de már egyáltalán nem volt 4 hónapja kb. csak szorongás hogy mivan ha infarktust vagy agyvérzést kapok, de már ez sincs.

mostanába csak émelygek, rossz a közérzetem, szédelgek. és szorongok kicsit

2011. márc. 3. 18:09
 6/7 homo ludensz ***** válasza:
Két féle ember van az egyiknek ha van egy múló rosszulléte vagy migrénes fejfájása és elmúlik akkor többé nem foglalkozik vele.A másikban viszont nyomot hagy egy ájulás vagy eszméletvesztés és bizony retteg hogy ismét átélheti.Te gondolom a második csoportba tartozol ha már rászántad magad és ide írtál,mert foglalkoztat a kérdés.Javaslom hogy annyi pozitív élményt csipegess össze amennyit csak tudsz és ne úgy közelíts egy problémához hogy nincs időm elmenni a pszichológushoz és lám én szegény most magamban szenvedhetek. Egy nagy fenét! Dolgozom vagy tanulok és ez a tevékenység hasznomra válik így most egyedül kell boldogulnom stb.stb.
2011. márc. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) ezen vagyok már, csak nem lekűzdeni akarom az érzéseket hanem megszüntetni. nem csinálok belőle különösebb gondot, max egy perc hogy megoldjam hogy jön a rossz érzés, csak teljesen ki akarom zárni az életemből
2011. márc. 4. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!