Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek pánikbetegsége van...

Akinek pánikbetegsége van ill. szorongása az mit szokott érezni mikor rátör a rosszullét, mit érez, meddig tart, és mit tesz akkor ellene? Mindent szeretnék erről tudni!

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem szorongásom van sajnos pár hónapja.

Nekem a fejemben jön hirtelen egy szoritó érzés,aztán zsibbadás szerü,és olyan mintha meginognék.Ez nem sokáig tart,10-30 mp,de nagyon rossz.Van hogy le is izzadok közben,gyomoridegem lesz.Mostanában próbálom kontrolállni,

hogy ne pánikoljak be tőle,ilyenkor csak ez a fura fej szoritás,imbolygás van,és elmúlik.

Volt hogy mellkasi fájdalmaim voltak,nyomás érzés,szúrás.

Neked milyen tüneteid vannak?

2011. márc. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tetris ***** válasza:

A pániktünetek rohamokban jelentkeznek a legváratlanabb pillanatokban.

Az én tapasztalatom: minden előzmény nélkül hirtelen ájulásérzés, izzadás, remegés, elgyengülés, szívdobogás, lábak összecsuklásának érzése, bizonytalan léptek, szédelgés.

A legrosszabb az a baljós érzés volt, hogy mindjárt elájulok. Persze ez sohasem következett be, de rettenetes rossz volt.

Nem lehet ellene tenni, mert olyan erős ez a pánikroham érzés. A mellékes tünetek: roham után fél nappal olyan erős fejfájás, hogy majd megőrültem. Semmilyen fájdalomcsillapító nem használt.

A megoldás: elmenten pszichiáterhez, aki először beszélgetős terápiával próbálkozott, de nem volt semmi eredménye. Utána gyógyszeres kezelés következett, aminek 100 %-os eredményessége van.

Szedem a bogyókáimat, és kutya bajom.

2011. márc. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugy kezdődik mindig, hogy izzad a tenyerem,szorongok és beindul a szivem.Olyan gyorsan ver,hogy ugy érzem, itt a vég:(

Az orvosom azt ajánlotta, ilyenkor rögtön foglaljam el magam mindegy mivel,akármivel és a tünetek abbamaradnak.

Hozzáteszem, szedek gyógyszert.

Nagyon sokszor hajnalban,reggel tör rám, iszonyat kellemetlen és elég rémisztő érzés.

A legrövidebb roham 5 perc,a leghosszabb 2 órás volt.

Utóbbi esetnél kerültem a kórházba kivizsgálásra, de persze semmit se találtak.

A rossz az egészben az, hogy mikor a szivem beindul,a vérnyomásom az egekbe szökik(200,220/110 szokott lenni)ami azért komoly dolog.

Nálam munkahelyi és magánéleti stressz váltotta ki.

2011. márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én is pánik beteg vagyok, néhány hónapja.

Hirtelen, minden előzmény nélkül jön, és iszonyatos érzés. De ami aggaszt, hogy már alig merek elmenni hazulról, mert ha sorban kell állni, vagy várakozni, vagy nyílt utcán vagyok, úgy érzem, rögtön elájulok, mert szédülök, meg ilyenek. Bár még soha nem következett be ez az ájulás, de rettegek tőle.

Arra azért kíváncsi lennék, pánikbetegeknél be szokott következni, amitől annyira pánikolnak?

Mert nálam még soha, mégis rettegek tőle....

2011. márc. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is szorongásos zavaraim vannak,november óta,már elkezdtem a pszichoterápiát és sokat javult.

Hihetetlen módon én éjszakánként ébredtem fel arra,hogy hányingerem van,szorít a mellkasom, remegek,de annyira,hogy egyszerűen percekig felkelni sem tudok.A legrövidebb roham negyed órás volt,a leghosszabb 7 órás,ott se nyugtató,se más nem segített,pedig Anyukám végig ott volt mellettem. Az orvosi vizsgálatok szerint a vérszegénységen és a vashiányon kívül semmi bajom, így a pszichológus mellett döntöttem,aki hála Istennek nem telenyom nyugtatókkal,hanem terápiával segít.

A rohamban az a legrosszabb,hogy utána már magától a rohamtól félsz,ráadásul nálam kialakult ettől egy nagyon durva alvászavar is. Mivel nem vagyok hajlandó nyugtatókon élni,mert szerintem azok csak elnyomják a bajt és nem megoldják,maradt a terápia,azóta egyetlen egy aprócska zsibbadás-mellkasszorítás-reszketés volt, 5-6 perces. Úgyhogy gyógyulok.

2011. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!