Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akinek már...

Van itt olyan, akinek már kiújult a pánikbetegsége gyógyszeres kezelés után?

Figyelt kérdés
Nálam volt 1-2felhőtlen év a kezelés után, aztán rengeteg változás történt az életemben, először rossz, majd jó dolgok és hozzájött a túlhajszoltság is. Most kaptam egy új időpontot a pszichiáteremhez, de csak 1 hónap múlva. Addig frontinnal kezelem magam, már a frontintól jobban vagyok, de nem tökéletesen. Amúgy most vmennyivel másképp jött elő a betegség, nem volt olyan erős a pánik dolog, most depressziós tüneteket is felfedeztem magamon. Van vkinek hasonló tapasztalata?
2010. okt. 18. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A depresszió jobb, mint a pánik? Hogy más, az biztos.

Talán hamar hagytad abba a gyógyszer szedését. De ez nem biztos. Lehet, csak hasonló hatások értek. Az influenzát is elkaphatjuk akárhányszor. Ha már átestél a dolgon, akkor tudod kezelni is. Én pánikos voltam, és olvastam a neten anno, hogy amerikai pszicháterek javasolják, hogy aki hajlamos, az minimális mennyiségben, de soha ne hagyja el a gyógyszerét. Én nagyon megfogadtam ezt. Elmondtam a doktornőmnek, és ő azt mondta, hogy rendben. Ennek 4 éve, és nagyon stabilnak, és kiegyensulyozottnak érzem magam.

2010. okt. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Cseppet sem, jobb, sőt! A pániknál nem voltak öngyilkossági gondolataim. De ez is egyénfüggő gondolom, meg sokminden más függő. Köszi a választ, lehet, hogy nálam is így lesz ezentúl, hogy vmennyit mindig szedek, vagy tovább szedem, majd az orvos megmondja:)
2010. okt. 19. 00:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak gyógyszertől nem lehet meggyógyulni, csak tüneti kezelés, elnyomja a tüneteket, nincs olyan pánikos aki gyógyszer abbahagyása után 1-2 évvel nem esett volna vissza.A gyógyszert arra kell használni -ha kell, mert sokszor feleslegesen írják fel-, hogy elnyomja a rohamokat, jobb legyen a közérzeted, legyen életkedved és meg tudd oldani azokat a problémákat, amelyek a pánikbetegségedet okozták, mivel -gyanítom- az okokat nem oldottad meg, természetesen visszajött a betegséged.
2010. okt. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, az okokat akkor megoldottam, túlhajszoltság volt, egész addig semmi bajom nem volt, amig bele nem estem ugyanebbe a hibába, túl sok dolgot vállaltam be, nem bírom a sok stresszt. Amúgy azt honnan tudod, gondolod, hogy nincs olyan, aki nem esett volna vissza? Van vmi tapasztalatod?
2010. okt. 20. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!