Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elég volt, meg akarok halni,...

Aniangyal kérdése:

Elég volt, meg akarok halni, de miért nem merem megtenni?

Figyelt kérdés
Mindenki utál. Mindent elrontottam amit csak lehetett. Csapdába estem, nem találom a megoldást. 22 éves nő vagyok: a szüleimmel élek, még szűz vagyok, nem tanulok és nem is dolgozom csak egy érettségim van, és a legnagyobb problémám hogy depressziós vagyok. Egy igen vonzó nő vagyok de még nem élek nemi életet. Eszem is van, de ez másokat zavar és akadályoznak. Dolgoznék, de nem találok munkát, vagy tanulnék de egy forintom sincsen. A depresszió meg csak megnehezíti az egész életemet. Már gyerekkoromban bántottak testileg és lelkileg is, idegenek is, pedig egy angyal voltam, szóval nem értem. Hallucinálni kezdtem és alvajártam. 3 évesen kezdtem el minden nap imádkozni hogy túléljem a holnapot. Mostanra odáig jutottam hogy nem tudok az emberekkel kommunikálni, kerülnek, félek mindenkitől. Gyógyszert szedek pánikbetegségre 3 hete de nem hat, semmi változás. Semmi nem jön össze, itthon meg ha valamit már nem a helyére rakok vissza akkor kitör a balhé. Na most azt hiszi mindenki hogy sajnáltatom magam, és nem veszik komolyan amit mondok. Pedig én jelenleg az öngyilkosságon gondolkodom, csak egy kis bátorság kell hozzá, talán leiszom magam részegre és úgy teszem meg, vagy kitalálok valamit mert már nagyon nem bírom.
2011. márc. 10. 13:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
48%
Ha valóban megakarnál halni megtennéd. Én tudom magamról, hogy egoista vagyok, és büszke. SOHA nem ölném meg magam senki miatt. Az én életem annál többet ér. Próbálj meg te is így gondolkodni.
2011. márc. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%

Ne már :( Nincs semmilyen társaságod?

Írnál nekem? Szeretnék kicsit beszélgetni veled.

2011. márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
73%

Ha gyógyszereket szedsz pánikbetegségre és nem hatnak, akkor első körben az orvosoddal (aki felírta) kell beszélned. Mondd el, hogy nem hat szerinted. Vagy nagyobb adagot kapsz, vagy más fajtát. Miért nem dolgozol? Nem sikerült elhelyezkedned? Lehet, hogy ha találnál melót, az feldobna.

Ne gondolkodj öngyilkosságon. Nem szabad! Van olyan tevékenység ami megnyugtat? Amit szeretsz? Film, zene, kaja? Csinálj valami olyat ami örömmel tölt el.

2011. márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én egyfolytában járok a munkák után, keresek, de nem találok, és ha találok az meg kiderül hogy átverés vagy valami. Az apám leszid engem folyton hogy miért nem találok munkát azt gondolja nem is csinálok semmit. És amikor elkezdem neki mondani hogy de igen keresek, rögtön félbeszakít és mondja hogy dehogy keresek. Már azon gondolkodik hogy kirak az utcára és képes rá. Ha iszik akkor meg meg is ver ha meg merek szólalni. Gyógyszert nem szívesen szedek, mert ez csak tüneti kezelés, a pszichológus se tudna segíteni, én úgy érzem. Kész vége, nem tudom mi legyen.
2011. márc. 10. 13:21
 5/29 A kérdező kommentje:
sok mindent szerettem csinálni, de most úgy vagyok hogy akármibe belekezdek hamar megunom, és folyton csak aludnék. Már sokan próbáltak velem beszélni, próbáltam betartani amiket tanácsoltak nekem de nem sikrült. Egy darabig jó volt minden de aztán...hát nem értem, olyan hangulat ingadozásaim is szoktak lenni hogy az nem igaz.
2011. márc. 10. 13:25
 6/29 anonim ***** válasza:

Azért nem tudod megtenni, mert a lelked mélyén nem is akarsz meghalni.

Ez három hét után elég valószínű, hogy a gyógyszer mellékhatása. Olvasd el a betegtájékoztatót, fiataloknál az ilyen gyógyszerek először sokszor előbb romláshoz, és csak későbbi javuláshoz vezetnek.

Nyugtatót nem írt fel mellé az orvosod?


Az életednek pedig mindenképp keres egy célt, amit akarsz is teljesíteni.

Az írod, hogy három éves korod óta imádkozol, és úgy látom, hogy szívesen kiszakadnál a jelenlegi állapotból.

Nem tudom, hogy mennyire vagy vallásos, de gondolkodtál azon, hogy egy időre beállj apácának?

Esetleg önkéntes munkát vállalj valamilyen szervezetnél, Vöröskereszt, állatmenhely, vagy bármilyen olyan hely, ahol tárt karokkal fogadnak valakit, aki tenni akar másokért?

Ezerszer jobban éreznéd magad, és ettől még tudsz állást keresni. Több embert is megismersz, akik ebben is segíthetnek.

Ha mást nem, keresd fel a munkaügyi központot, regisztrált munkanélküliként részt vehetsz ingyen tanfolyamokon.


Ha szűz vagy, hát szűz vagy, na és aztán? Ha lenne már 4 gyereked 6 apától, akkor jobban éreznéd magad?

Ha nem jársz sehová, akkor nem fog a herceg magától érted menni a fehér lovon.


Kérdezz rá a csoportterápiára, hátha van valami hasonló foglalkozás.

Nézz körül a neten, milyen ingyenes sportolási lehetőségek vannak, pl. kézilabda, teremfoci, amit csapatban játszanak, és csatlakozz.


A legtöbb öngyilkossági kísérlet nem halállal végződik, ezt is cipelhetnéd plusz teherként életed végéig, vagy élhetnél nyomorékként.


Hidd el, hogy ez a hullámvölgy most csak a gyógyszer hatására alakult ki benned.

Túl fogsz rajta jutni napokon belül!

2011. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Eljárok néha szórakozni, de soha nem érzem magam jól, mint mások. Feszengek, szorongok de nagyon. A munkanélküli központba múlthéten regisztráltam, de el is felejtettem hogy mit mondtak ott, nagyon álmos voltam. Majd rákérdezek, csak hebegek habogok mindenütt, hülyének néznek, pedig csak beteg vagyok. A cssaládomból senki nem segít, kirekesztenek mindenből, megaláznak, mert ők "tökéletesek".
2011. márc. 10. 13:31
 8/29 A kérdező kommentje:
Céljaim meg vannak, de elérhetetlennek tűnnek számomra, főleg hogy apu folyton mondogatja nekem a nap 24 órájában, hogy "úgyse tudod megcsinálni, hülye vagy hozzá". Óvónő lennék, és az ELTE-re jelentkeznék, de nincs elég pontom hozzá, így az újraérettségizésre gondoltam. De ez pénz,tehát előtte dolgoznom kell. Sikerülne nekem minden, csak nagyon befolyásolható vagyok, és ha egyszer azt mondja nekem valaki hogy buta hülye vagyok, akkor el is hiszem.
2011. márc. 10. 13:36
 9/29 A kérdező kommentje:
Ja, és a doki nem írt fel nyugtatót, szinte nem is érdekeltem, csak felírt egy gyógyszert azt annyi. És apáca meg nem akarok lenni, nem vagyok annyira vallásos.
2011. márc. 10. 13:38
 10/29 anonim ***** válasza:
Költségtérítésesre is jelentkezhetsz, van diákhitel.
2011. márc. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!