Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A borderline személyiségzavart...

A borderline személyiségzavart ugye nem csak orvos tudja kezelni?

Figyelt kérdés
Tehát ha valaki borderline-os... De nem megy orvoshoz, akkor "házilag" kilábalhat belőle?
2009. febr. 20. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Psyichológusok és pszichiáterek legnagyobb kihiivásáról beszélsz... az egyik legnehezebben kezelhető személyiségzavarról.

Szerintem ez olyan, mintha hazamennél májátültetés helyett, hogy hátha kikúrálod magad.

2009. febr. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

nem, sot meg az orvos sem tudja kezelni, lehet kontrolalni, de igazabol kezelhetetlen a dolog. otthon semmi esetre sem szabad kezelni, meg pszichologusosat jatszani, mert az nagyon balul sulhet el. az orvos altalabn gyogyszereket tud csak adni,amik altalaban hasznalnak, csak szar a mellekhatasuk. ez egy kezelhetetlen betegseg.

de ha tudod hogy borderlinos, amit nyilvan az orvos allapitott meg, es nem te otthon, mert lattal valami sorozatot. akkor az miert nem segitett?

2009. febr. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztos a borderline-ban. De volt már tapasztalatom borderline zavaros emberrel, egy ismerősöm volt, és a tünetek 99%-ban passzolnak, ebből gondolom. Egyszerűen nem hajlandó orvoshoz menni. Segíteni szeretnék mindenképp. Féltem.
2009. febr. 20. 00:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
vedd fel a kapcsolatot egy szakemberrel, meseld el neki a szituaciot, es o majd segiteni fog, esetleg abban is hogy hogyan vehetned ra arra hogy elmenjen hozza.
2009. febr. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy borderline, lehet hogy bipoláris depresszió vagy esetleg enyhe skizofrénia, de mindenképpen orvosi kezelést igényel, magától nem múlik el.
2009. febr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Énis borderline-os vagyok és én sem kezeltetem magam... egészséges ételeket eszek, nem iszom alkoholt, orbáncfű teát iszom, ami segít a hangulatingadozásaimon... amúgy pedig idővel úgyis gyengül benned ez a betegség. Én sem szívesen szednék olyan durva gyógyszereket :S
2009. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Orvos nélkül nem megy.A legnagyobb baj az hogy nincs betegségtudatuk.2 évig éltem egy borderlinéssel,mit mondjak én is kikészültem tőle.
2009. febr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mér készültél ki? micsinált?
2009. ápr. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!