Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem pánikbeteg vagyok,...

Azt hiszem pánikbeteg vagyok, állandó erős szorongást érzek, félelmek gyötörnek megkeserítve a mindennapjaimat, orvos nélkül helyrejöhetek?

Figyelt kérdés

36 éves nő vagyok.A családom már nem bírja amit művelek,rájuk hárítom a kétségeimet,mindig ugyanazokat a témákat végigjárva,leginkább a gyerekek egészségi állapota miatt és közösségben való beilleszkedésük miatt aggódom,nem magam miatt sosem.

Tavaly volt egy nagyon komoly betegsége a kisfiamnak,nem lehetett tudni,hogy mi lesz vele,aztán helyrejött ,de járunk még kontrollra,leginkább őmiatta aggódom .Amikor jobban lett a (hosszantartó izületi gyulladás)szteroidoktól tavaly ,utánna hónapokig még nem tértem magamhoz,nagyon mély szomorúság jellemzett az átéltek miatt,fel sem fogtam,hogy jobban lett(5 hónapig volt beteg),mára jobb a kedvem,csak az iszonyatos szorongás maradt meg,elviselhetetlen...de szégyenlek orvoshoz menni,pláne nem olyan helyre ahol rákerülnék az országos listára ,hogy ott jártam,a beosztásom miatt nagyon nem mindegy,hogy kiderülne e rólam.


2011. szept. 22. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magánpszichológus biztosan nem adja ki az adataid és a terápia lényegesen fontosabb, mint a gyógyszer. Azt csak inkább akkor, ha a terápia önmagában nem használ.
2011. szept. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kb milyen óradíjakkal dolgoznak ,hány alkalom szükséges kb,hogy javulás álljon be?
2011. szept. 22. 17:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Titoktartás kötelezi az orvosokat. Egy kis depresszió miatt nem leszel hátrányosan megkülönböztetve.
2011. szept. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem tudja meg,ha magánorvoshoz fordulsz.

Én 4 gyerekkel vagyok itthon,de engem is utolért.Kaptam rá antidepresszáns gyógyszert,de azt hiszem hamar abbahagytam.Pár szem híjján 2 dobozzal vettem be 3 hónap alatt.Abbahagytam,mert nagyon zúgott a fülem mellékhatásként.S tényleg jól voltam.De most megint visszatért az erős szorongás s vissza kellene vennem a gyógyszert.Néha bekapok fél szem frontint,ami részben segít.Szerintem jót tenne neked is!

Jobbulást s egy magánorvos biztosan segít!

2011. dec. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még annyit,hogy most a NEUROPTIMOT szedem,ami gyógynövényes.

1-2 hónap mire hat,nézz utánna.4500 ft körül mozog 1 havi adag.

2011. dec. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség az nem számít elmebetegségnek. Nyugodtan menj vele pszihiáterhez. Adnak rá gyógyszert, és pár hónap alatt rendbe fogsz jönni. Magas beosztású embereknek, orvosoknak, szinészeknek is van ilyen betegségük. Ha te nem beszélsz a betegségedről, senki sem fogja megtudni, hogy pánik beteg vagy. Az orvost titoktartás kötelezi.
2011. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ancseszkava ***** válasza:

Szia!

Mindenképpen fordulj orvoshoz,szorongásoldó tabletták sokat segitenek,hidd el nekem! Frontin 0.25 kis dózis,nem egy lórugás,akár napi kétszer is beveheted,hidd el,sokkal jobban leszel...hosszútávon persze nem ez a megoldás....én már végigcsináltam mindezt,pánikbeteg vagyok....

2012. máj. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az utolsótól kérdezném,hogy mennyi ideig szedted a Frontint folyamatosan?

Szedném én is,de nem szeretnék hozzászokni,ezért nem merem szedni.

Az antidepresszánstól ugyanez van.Azért nem merem szedni,mert félek,hogy hozzászokok.Így meg csak szenvedek.

2012. máj. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ancseszkava ***** válasza:
100%
Sajnos vannak bizonyos élethelyzetek,amikor más nem segit,csak a nyugtató,szorongásoldó készítmény! A frontint évek óta szedem,van hogy napi egy,kettőt,de vannak napok,amikor egyáltalán nem....magában nekem már kevés volt,mert a pánikbetegségemet nem gyógyította meg,ezért kaptam mellé antidepit is,ami a legjobb szorongásoldó,csak sajnos sokára fejti ki a hatását! Én cipralex 10 mg-osat szedek,nekem bevált nagyon!!!! Hozzászokni könnyen lehet a frontinhoz,de akarattal le is lehet tenni,napi egy-két szemtől évekig sem lesz semmmi bajod,így többet ártasz magadnak,mert a folyamatos stressz kikezdi majd a szerveidet is lassan. (szív,gyomor,stb.)
2012. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszodat!Mindenképp ,megpróbálpm szedni a frontint,mert ezerrel ver a szívem és nem vagyok jól.

Szedtem a Rexetint 2 hónapig,de mivel már jól voltam tőle így abba is hagytam s jöttek a különböző mellékhatások.Fülzúgás,anyatej visszatérése,amit előtte elapasztottak.Ekkor megijedtem s abbahagytam.

Viszont ennek már 7 hónapja s ugyanúgy vagyok,mint az elején.Csak nekem meg az a bajom,hogy félek attól is,ha a frontint szedem,hog hozzászokok,s így vagyok a Rexetinnel is.Próbáltam már a Neuroptimot is 5 hónapig,ami nagyon drága,de annak se éreztem hatását.

2012. máj. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!