Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki hogyan gyógyult ki a...

Ki hogyan gyógyult ki a (orvos által diagnosztizált) depresszióból? Főleg az érdekel, aki gyógyszer nélkül.

Figyelt kérdés
Írtak fel gyógyszert,de rosszul voltam tőle. Abbahagytam (háziorvos tudtával és engedélyével), a pszichiáterhez 1 hónappal későbbra kaptam időpontot. Terápiára fogok járni,de gyógyszert nem is szeretnék szedni. Az nem fogja a problémáimat megoldani,csak én és a hozzáállásom.
2011. márc. 17. 08:34
 1/6 MarlaSinger ***** válasza:
100%

Szia,


hadd kérdezzem meg, tb-s rendelésen voltál, és úgy is mész terápiára vagy magánorvosnál voltél/mész?


Én is most kezdtem el szedni a gyógyszert, de ezeknek eleinte van mellékhatása, amíg hozzászokik a szervezet.

Bár tegnap az orvosom nekem sem hitte el, hogy attól lettem rosszul, pedig de. Tegnap kicsit megingott a bizalmam benne, nekem azt mondta, hogy szeretek szenvedni, éshogy érezzem magam jól, szórakozzak. Szóval nem tudom, ez mennyire pszichoterápia, "kiosztást" anyámtól is kaphatok..


Az erős elhatározásod megvan, hogy a problémádat te és a hozzáállásod fogja megoldani, szóval jó úton haladsz..

2011. márc. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!!


én màr tùl vagyok rajta, bàr nekem PAS volt, azaz Poszt Abortusz Szindròma... Nekem is ìrtak fel bogyòt és kellett jàrnom teràpiàra, de aztàn a gyògyszert se szedtem és teràpiàra sem jàrtam sokàig... De ez nem azt jelenti, hogy ez kôvetendô példa, ez az én esetem volt... Elég sokàig nem is tudtam ròla hogy mi bajom van, ìgy elég sokàig hùzòdott, de aztàn hogy a szemembe mondtàk, hogy kiasszony ez van, akkor elég rendesen kiborultam, sokminden addigi értelmet kapott, a napokig valò kinem kelés az àgybòl, stb stb... A karàcsonyt ocsmàny mòdon végig veszkedtem a szûleimmel, nem bìrtam elfogadni semmit, pedig az egyik ajàndék oldotta meg végûl a dolgot... Egy hét Pàrizsban, szilveszteri vacsoràval, stb... Ott nyìlt ki a szemem, hogy hààt, élni mégis csak érdemes és, hogy velem is fog még sok jò dolog tôrténni, de aztért nekem kell megkûzdenem...Azòta Francia orszàgban élek, befejeztem az egyetemet , most mennyaszony vagyok és semmi màsra nem vàgyom jobban mint egy kisbabàra!!! :)


Lehet, hogy tôk màs a szitu mint a tiétek, de nektek is kìvànok egy sokkal egészségesebb , élet igenlôbb felfogàst és meglàtjàtok a depressziò nem tùl jò baràt!!!

Sok sikert mindenkinek!

2011. márc. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MarlaSinger ***** válasza:

Ha bnagyon nem akarsz gyógyszert szedni, esetleg helyette lehetne a 7-es számú Schüssler só.


Én most annyira elbizonytalanodtam különben, és a gyógyszerben jobban hiszek, meg nyilván, amit írsz, hogy a saját életünket végülis magunknak egyedül kell helyrehozni.

2011. márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én pszichoterapeutához járok. Gyógyszert nem szedek, mert amikor régebben szedtem, egy csomó mellékhatás kijött rajtam..
2011. márc. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy válaszoltatok:-)

4 hete volt egy idegösszeomlásom a 20 hónapos fiam szeme láttára,akkor anyukám elvitt az orvoshoz és a kórházi mellett döntöttünk. 1 nap után hazakönyörögtem magam,mert nagyon rossz élmény volt. Járórészlegen nem volt hely és a zárt osztályon kellett töltenem 24 órát mire felszabadult hely,de addigra már menekülési vágy jött rám. Kezdtem "észhez térni",hogy itt nem szabad maradnom és úgy gondolom jól döntöttem. Borzasztó hely. Az ottani pszichiáter,aki felvett az osztályra írta fel Apodepi-t. 2 hét múlva kellett volna mennem kontrollra,de nem a kórházba hanem a lakóhelyemhez közeli városba(kórház 40 km város 5km). Itt viszont csak 1 hónappal későbbre sikerült időpontot kapnom(24-e). Azt mondták előbb a pszichiátriára kell mennem és ott adnak pszichoterápiára időpontot.

A háziorvosomnak mondtam,hogy rosszul voltam a gyógyszertől és nem szedem.

Most,hogy jobb idő van kicsit jobban vagyok.ELmúlt az erős gyengeség érzésem és picit jobb a kedvem:-)

Az egyetlen örömöt a kisfiam jelenti,semmi másnak nem tudok örülni. 1 évig próbálkoztunk kistesóval,de nem jött össze. Ez volt az egyik oka a promlémámnak. A másik,hogy az utóbbi időben már mindenben csak a rosszat láttam,a problémákat. Most is nagyon vágyom egy babára,de tudom hogy ahhoz rendbe kell jönnöm. Soha nem voltam olyan boldog,kiegyensúlyozott,egészséges mint várandósan. Utána is tökéletes volt minden,ami a babával kapcsolatos.

Erre most nem tudom mennyit várnom kell.


Nekem segít,ha agykontrollos dolgokat hallgatok. Pl:101 pozitív állítás . Ajánlom nektek is.


A Schüssler sókról hallottam már,de még nem próbáltam.

Egyébként is gyógyszerellenes vagyok,ha lehet messziről kerülöm a használatukat.


Kedves MarlaSinger, tb-s rendelésre fogok járni és terápiára is oda.Ha nem jön be magánhoz,van egy nagyon jó pszichológus ismerősöm. Már jártam hozzá és tanárom is volt.


Kedves 2.válaszoló remélem hamarosan kopogtat a gólya:-)

Csodálatos érzés kismamának lenni és anyukának.


Kedves 16:02 válaszoló mióta jársz terápiára? Érzed,hogy segít? A gyógyszert nem erőltette az orvosod?

2011. márc. 18. 07:51
 6/6 anonim ***** válasza:
2010 októbere óta járok pszichoterápiára. Gyógyszert nem kapok, ún. kognitív terápiát csinálunk (relaxálunk, naplót vezetek stb). Sokat segített. Régen jártam pszichiáterhez, aki csak annyit tett, hogy felírta a gyógyszereket, amiktől tiszta idegbeteg lettem..
2011. márc. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!