Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám kezelni a stresszt?

Hogyan tudnám kezelni a stresszt?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok és kicsit sok a stressz az életetmben. A gond az, hogy ilyenkor elkezdek zabálni (szó szerint) és nincs ami megállítson. Sajnos most már nem csak az egyetem miattit, hanem ha más miatt vagyok dühös, azt is így vezetem le.

Mit csinálhatnék? Sportolni már nem sportolok rendszeresen, csak konditerem és sokszor nincs rá időm. (Tudom, arra lenne időm, amire akarnám...)


Köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 19. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:

"Mit csinálhatnék? Sportolni már nem sportolok rendszeresen, csak konditerem és sokszor nincs rá időm. (Tudom, arra lenne időm, amire akarnám...)"


Ott a válasz a zárójelben! Igenis szánj rá időt,és menj, csinálj valamit,amivel levezeted, az se baj,ha sétálsz vagy futsz, naponta egy órád csak van.Ha arra van,hogy evésbe fojtsd, akkor szerintem erre is.

Ha pedig mindenképpen rád jön,hogy enni akarsz,tarts otthon olajos magvakat,gyümölcsöket, legalább azok egészségesek. Egyébként nagyon hasznos ilyenkor egy pohár citromfű-tea, kicsit lenyugtat, a sima citromos teához hasonlít az íze,tehát a különbséget se nagyon veszed észre.

2011. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tea jó ötlet. Végülis más tea is jó, de a citromfű teát nagyon ajánlom.

A fekete teák a koffeintartalom miatt nem a legjobbak, de ha elég hígan iszod, az is jó. A lényeg, hogy igyál, amikor ennél. Lehetőleg cukor nélkül. Evés helyett ivás.

Én idegességből is iszom. De az legalább nem hízlal.

2011. márc. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

A stressz oldása és a fogyókúra nem ugyanaz. persze a súlyfölösleg miatti elégedetlenség csak fokozza a stresszt és a sikertelenség érzését.

Javaslom, hogy tanulj meg relaxálni (autogén tréning), az egyrészt erősíti az önkontrollt, amivel a magad ura lehetsz, másrészt a fáradtság és kimerültség ellen is rendkívül hatásos (pl egy jól végzett gyakorlat, ami 15 perc, kb 2-3 óra alvásnak felel meg kipihentség szempontjából).

www.lelekmag.hu

2011. márc. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nahát,bizony én is kényszerevő vagyok.Ha például nincs kedvem tanulni,de kéne,akkor ezzel húzom az időt,kényszeresen járkálok be a konyhába állandóan...Ez az egész családomra jellemző,már sok éve megy így.Mindig van gyümölcs itthon,hogy azt együk,ha ez ránk tör...Borzasztó ez a dolog,tudom.Én is meglehetősen stresszes életet élek,mindent túlaggódom...Keveset sportolok én is.Most kitaláltam,hogy futni fogok ebben a jó időben (találtam is a közelünkben egy futópályát),ill. amikor csak tehetem,sétálok jó nagyokat:ez testileg és lelkileg is mindig nagyon jól esik;és utána sokkal frissebb vagyok,könnyebb nekiállni tanulni meg egyszerűen csak kikapcsol.Séta közben mindig látni valami szépet,érdekeset (házat,kis állatkát,kutyust,furcsa embert,virágokat,madár trillát hallani),ezért is megéri bóklászni.
2011. márc. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szúúúúúúszáááá Szúúúúúúúúúúszáááááááá
2011. márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogy tesóm szavaival éljek:-"Engedjük el,mint egy galambot!"

Halálra röhögtem magam rajta,mígnem kiderült,hogy tényleg így kéne.A stresszel nehezebb a dolog,de a dühvel sikerül!

2011. márc. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
menj el kineziológushoz! ha budapesti vagy tudok ajánlani.
2011. máj. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!