Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a kézköröm melletti bőr kapargálásáról, rágásáról? Mindig elhatározom, hogy leszokok róla, de sokszor azon veszem észre magam, hogy rágom, így elég ronda pár ujjam mellett a bőr és ez nagyon zavar.

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 00:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is csinálom. Kb. 15 éve szoktam rá és egy ideig az segített, hogy lecelluxoztam.
2011. márc. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2011. márc. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem van egy tuti tippem, nekem bejött! De csak ha lány vagy! MŰKÖRÖM! Nekem ez bejött, mivel a műköröm vastagabb és kevésbé éles mit a saját körmöd, igy hiába kapargatod, nem tudod felsérteni, és igy a felsértett bőrt nem akarod majd lerágni! Nekem ez segített abba hagytam!
2011. márc. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én azt csinálom, hogy bekészítek egy bőrvágó csipeszt, ha észreveszem, hogy épp tépem a bőrt, levágom, nem pedig letépem, és utána bekenem kézkrémmel, így hamarabb gyógyul.

Már többször sikerül leszoknom évekre is, de időnként visszaszokok sajnos.

2011. márc. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Találj másik pótcselekvést!
2011. márc. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

És fiúknak valami tanácsot tudna valaki adni? Mivel műkörmöt én ugyan nem fogok csináltatni...:D


második

2011. márc. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hordjatok kesztyűt.

Kenjétek be erőspaprikával.

2011. márc. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Másodiknak!

Fiúknak is tud a körmöst olyat csinálni hogy a sajt körmödre húz egy vékony zselé réteget, nem látszik egyáltalán és a hatás ugyan az!

2011. márc. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem is ilyen problémám van. Őszi szünetben kibírtam, csak akarat kellett hozzá meg odafigyelés, ahányszor rajta kaptam magam, hogy rágom, mindig szájba csaptam magam.:D:D de utána karácsony körül újra visszaszoktam rá..
2011. márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Általában az ilyen reakciókat "elfedő tünetnek" nevezik. A "kényszeresség" egyik enyhébb formája. Azért van, hogy ennél keményebb pl: indulat, düh, agresszió ne tudjon előjönni.

Ha nem tüneti kezelést, megoldást szeretnél, akkor keress meg privátban, mesélek róla bővebben, ami után el tudod dönteni, hogy melyik utat választod.

2011. ápr. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!