Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Epilepszia-párkapcsolat....

Epilepszia-párkapcsolat. Elfogadható?

Figyelt kérdés

Epilepsziás lány vagyok egy párkapcsolat elején. A betegségem kordában van tartva gyógyszerekkel és vigyázok magamra. Mindketten pozitívan állunk a kapcsolathoz, épp ezért félek a jövőtől. Eddig minden párkapcsolatomban ameddig csak lehetett elodáztam bevallani ezt a dolgot magammal kapcsolatban,sajnos volt rá példa, hogy a másik fél nem tudta mire vélni a zárkózottságomat és kilépett. Volt, hogy én futamodtam meg emiatt. Kérdésem elsőként fiúkhoz: ti elfogadnátok egy olyan lányt magatok mellé társul, akiről egy bizonyos idő múlva kiderülne, hogy beteg, viszont kötődtök hozzá?


Várom válaszaitokat


2011. márc. 27. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy az ilyesmit jobb az elején tisztázni. Aki magadért szeret, így is szeretni fog, aki nem, arra meg felesleges időt pocsékolni. Továbbá nem fair részedről, hogy eltitkolsz ilyet az elől, akiben állítólag megbízol - ugyanis a kapcsolat egyik alapja a bizalom. Ha már az elején titkolsz ilyen komoly dolgot, akkor ne várd később, hogy bármit illetően is megbízzon benned.


Ezt pedig úgy mondom, hogy nekem is van egy betegségem, bár más jellegű. Én az elején szoktam tisztázni az ilyet. Illetve a páromtól is elvárom, hogy a hasonlókat ne hallgassa el.

2011. márc. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én el tudnám fogadni. Nem jelentene problémát. Engem depresszióval kezeltek és gyógyszert kellett szednem rá. Cendes és visszahúzodó voltam ahogy te. Ezt nem tolerálta a barátnőm és elhagyott. Én semmi esetre sem hagynám el a páromat az epilepszia miatt ha egyébként jól megvagyunk. Ez semmiképp nem lehet ok a szakításra nálam. Ha gondolod írhatsz privátban is, és beszélünk róla.

2011. márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én pánikbeteg vagyok. Ez is elég zavaró lehet a párom számára, ráadásul nem is olyan egyszerű kordában tartani a rohamokat.


De párom elfogadta és megértő, mert látja, hogy küzdök ellene, igyekszem gyógyulni és nem adom meg magam.


Lesz majd fiú, aki belédszeret, és akkor nem fogja érdekelni a betegséged. Közlöd vele, hogy ez van, de amúgy tünetmentes vagy. És ennyi. Ha érdeklődik még akkor mesélsz a betegségről, de ha nem kérdez, akkor nem terheled ezzel. És nem lesz gond, hidd el.


Ha valaki úgy igazán megszeret, akkor aztán egy lábad lehet meg három füled, az sem fogja érdekelni. :P

2011. márc. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva én is azt gondolom, hogy önmagában az, hogy epilepsziás vagy, még nem ok a szakításra, a hazugság/valaminek az elhallgatása viszont igen.

Viszont az is kérdés, hogy meg akarsz-e szabadulni az epilepsziától? Én úgy gondolom, hogy meg lehet. A hugom is epilepsziás volt -bár csak enyhébben- "kinőtte".

Aki engem is képzett, foglalkozott már olyanokkal -sőt rákosokkal, komoly fizikai betegekkel- akiknek tudott segíteni.

Nem orvos, hanem klinikai szakpszichológus, aki már évek óta foglalkozik az un. "Hameri szemlélettel".

Ha érdekel, tudok küldeni elérhetőséget. Akár a magamét, akár az övét, de csak privátban, nem akarom feltétlenül reklámozni, csak segíteni.

2011. márc. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!