Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mennyire számít normálisnak...

Ez mennyire számít normálisnak egy párkapcsolat keretén belül?

Figyelt kérdés
Mennyire elfogadható az,hogy a párom minden apró hibámat megkritizálja,véleményt formál róla?Ő alapból olyan személyiség,hogy mindig megmondja a véleményét,ez viszont engem néha nagyon érzékenyen tud érinteni és még feszültebb leszek a közelében,mivel azon aggódom,hogy valamit ismét rosszul csinálok.Tény,hogy rengeteget bakizok,de így csak rosszabb lesz az egész.Van aki azt tanácsolta,hogy én is tegyek megjegyzést a hiányosságaira,de,ha szeretek valakit akkor megjegyzések nélkül elfogadom a hibáival együtt.
2011. márc. 7. 08:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mondhatnál egy-két példát, hogy mit kifogásol, és milyen stílusban. Mert ez valóban lehet a személyiségéből fakadó megmondhatnékja is, amit nehezen tud csak leküzdeni, de azért szólhatsz érte, hogy vegyen vissza, de lehet rosszindulat is... Példa nélkül nem tudom megítélni.
2011. márc. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Van amit fernek tartok sőt epítőjellegűnek,de amikor a beszédemet vagy a járásomat kritizálja az kifejezetten rosszul esik.
2011. márc. 7. 09:09
 3/18 anonim ***** válasza:
Ja, hogy ilyesmiket? Az valóban gáz. Azt hittem, partneri vitáitok vannak, és a tetteidet, választásaidat, stb. Azért a járásod és a beszéded tabu kellene, hogy legyen, ha egyszer téged választott... Nem, szerintem ez nem fér bele. Mond meg neki ezt, és figyeld, hogy reagál. Ha nem tud leállni, vagy kikéri magának, akkor nála valami baj van.
2011. márc. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Semennyire. Neked van igazad, a szeretet azt jelenti, hogy elfogadod a másikat a hibáival együtt. Ha a párod erre képtelen, akkor nem szeret.

Addig menekülj, míg maradt valami az önbizalmadból, mert az ilyen kapcsolat erősen gyilkolja a személyiséget. A tiedet.

2011. márc. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval. Ez nem normális, hogy ilyenekkel bánt téged. Valószínűleg saját magával van baja, és attól érzi jól magát, hogy beléd köt. Biztos saját magával is vívódik, (volt hasonló tapasztalatom, az illető állandóan velem volt elfoglalva, engem kritizált) de ezt nem hagyhatod! Az önbizalmadat meg 0-ra fogja rombolni ha vele maradsz.
2011. márc. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben voltam, mint te. A vége az lett, hogy az önbizalmam a nullára csökkent le, majd még a volt párom rakott ki, mert nem változtam meg..... Érdekes, a mostani páromnak semmi bajom velem, legalábbis, amikkel az előző piszkált, olyan dolgok szóba sem jönnek. Sajnállak, hogy ilyen helyzetbe kerültél, próbálj meg a sarkadra állni, talán még nem késő, és mondd meg neki, hogy te ilyen vagy, nem fogsz megváltozni senki kedvéért. Főleg, hogy járás, beszéd pfff, ezek aztán tényleg olyan dolgok, hogy az ember nem változtathat rajta, és minek is kéne, te ilyen vagy, ha nem tetszik neki, keressen jobbat.


L/24

2011. márc. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, nálunk is egyébként ez a beszéd dolog volt az egyik fő probléma, hogy keveset beszélek társaságban... Közben rájöttem, hogy az a baja, hogy ő is egy visszahúzódó ember, tehát a saját gyengeségei jutottak eszembe ha velem volt. Most olyan bnője van, aki nagy társasági ember, neki már meg sem kell szólalnia, beszél helyette más, hát én sajnos nem ez a tipus voltam.
2011. márc. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ezek a dolgok akkor merülnek fel amikor vitáink vannak,de úgy érzem,hogy,ha béna vagyok sem kellene az ilyen dolgokat felhoznia.Sajnos az kezdett kialakulni bennem,hogy nem felelek meg az ő "szintjének".Amikor felhozom neki ezeket a dolgokat akkor azt mondja,hogy ezek a kritikák alig fordultak elő és ő velem van,tehát "elfogad engem",nem értem,hogy ezek mellett akkor miért merül fel bennem bennem az a kérdés,hogy miért van velem egyáltalán,ha ez is zavarja őt meg az is?Szeretem,de egyre csak fogy mellette az önbizalmam és egyre csak "elesettebbnek" tartom magam,nem érzem magam vele egyenertekunek,holott a kapcsolatunk elejen nem volt ilyen erzesem.
2011. márc. 7. 15:59
 9/18 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberek, mint a párod valószínűleg maguknak nem tudnak megfelelni és saját magukkal van bajuk, csak azok szokták a hibákat keresni másokban. Ezzel próbálja magát megerősíteni abban, hogy ő okos, ügyes, szép. Szóval ha kritozál, akkor nyugodtan kérdezz vissza, hogy ez most miért ekkora baj, én is tudom, köszi és ne vedd fel túlságosan. Továbbá azt is megmondhatnád neki, hogy ez téged zavar, ne kritizáljon (és foglalkozzon inkább saját magával).

De komolyan, szerintem neki vannak problémái, az ilyenek hátterében tapasztalatom szerint ez szokott állni, mindig kibukik valami, amivel nagyon elégedetleg saját magával kapcsolatban, vagy amivel a szülei piszkálták (egyenesen tartsd magad kisfiam, rendesen rágd meg az ételt...stb)

2011. márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szakíts vele. Szívja el az energiád, roncssá tesz az ilyen, hidd el. Nagyon romboló személyiségű lehet a párod.Ráadásul a vicc benne az, hogy neki vannak komoly önértékelési problémái, ezért kritizálja meg folyton a saját maga választottját.Tönkre fogsz menni-szakíts vele.
2011. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!