Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van, aki egy földrengést...

Van, aki egy földrengést átélt, és utána félelmei voltak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy pár hazait már átéltem. Bár ezek nem voltak óriásiak, de volt, amelyik elég félelmetes volt, pl. éjfél után egy tízemeletesben, eléggé himbálózott velem a fotel...

Tudom, hogy Magyarország nem kiemelten földrengésveszélyes terület, de én azért tartok a földrengésektől, mert gyakorlatilag kivédhetetlen a hatása.

2011. ápr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem éltem még át hálaistenek de ha a tv-ben,rádióban vagy újságban van ilyen még a hideg is kiráz és nagyon sajnálom azokat akik átélték és elveszítik esetleg emiatt a házukat,szereteiket és amiért egy életen át dolgoztak.A természet segítség is lehet pl.a kert a vetemény a termés,de nagyon gonosz is valahol.
2011. ápr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, h földrengés után vkire rendszeresen félelmek jöttek rá egy darabig
2011. ápr. 21. 21:20
 4/9 A kérdező kommentje:
mondjuk hetekig
2011. ápr. 21. 21:20
 5/9 anonim válasza:

Hu, én magamra ismerek..:)

Már több mint egy éve volt a földrengés (azthiszem 4.7es), de én a mai napig, szó szerint rettegek. Amikor történt a tavalyi épp anyu szobájában a tükörnél voltam és emlékszem a morajra azthittem, hogy egy teherautó ment el a ház előtt, de aztán jött a rengés. Én akkor lefagytam, szinte lebénultam, nem tudtam beszélni csak kiáltottam egyet a nagymamámnak, hogy rohanjunk ki. De akkor több perc is kiesett. Kirohantunk az utcára, ahol már mindenki kint volt. Nagynehezen visszacipeltek anyuék a házba, de a legrosszabb csak ekkor jött. Kaptunk egy telefont egy katasztrófavédelmistől, hogy számítani kell egy 6os erősségűre. Akkor közöltem a családdal, hogy felöltözünk és kimegyünk az utcára. Mindenki magához vette az iratait, pénzt, telefont és kimentünk. Kb másfél óráig kóboroltunk a faluban, de egyre többen csatlakoztak hozzánk. Aztán jött egy rendőrautó és mondta, hogy a katasztrófavédelem hivatalos közlése szerint nem lesz már. Akkor nagynehezen hazamentem és lefeküdtem. Persze melegítőben, zsebemben az irataimmal. Mindenki nagyon megrémült, de én voltam a lerosszabb állapotban. Másnap jött egy utórengés, kb. 3mas, akkor szó szerint pánikrohamot kaptam és a kocsiban akartam aludni. Utána még napokig, sőt szerintem hetekig úgy ültem a suliban, otthon, hogy volt előttem egy pohár vagy üveg víz, és azt bámultam, mert folyamatosan azt éreztem, mintha megint mozogna a föld. Nem sokkal később újabb utórengés jött, szerencsére akkor aludtam és nem ébredtem fel csak beleálmodtam, illetve a júliusi földrengés közben épp úton voltam, úgyhogy azt is megúsztam. De én komolyan azóta is rettegek és ha elmegy valami kamion a ház előtt akkor összerándul a gyomrom. A barátaim általában nevetnek ezen, de én akkor pánikrohamot kaptam. És ez ismétlem, 4.7es volt, a falakon repedések keletkeztek, de komolyabb kárunk nem lett hálistennek. De belegondolni sem merek mit élhettek át pl a japánok, amikor náluk volt a 9es erősségű.

Egy borzasztó dolog, teljes halálfélelem, és a tudat, hogy sehova nem tudsz menekülni, és a természet bármikor megölhet egy perc alatt. Ennek a tudata volt a legrosszabb érzés eddigi életemben.


19/L

2012. febr. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hú, sajnálom, utolsó. remélem, azóta elmúlt. nálam nem volt ilyen erős, de kb. 1-2 hónapig néha még éreztem is kisebb rengéseket.

amikor volt maga a földrengés egy pillanatig arra gondoltam h most lehet h ottmaradunk és összedől velünk az egész ház. de aztán kimentünk és többek között én voltam olyan bátor h visszamentünk lekapcsolni a villanyokat meg hasonlók, akkor egyáltalán nem féltem. de aznap este szabályos sírógörcs jött rám később.

sokáig az éjszakáktól szinte féltem, mi lesz, ha jön az este, mert akkor néha úgy féltem h ledermedtem és megmoccanni is alig tudtam.

de most már elmúlt teljesen. néha talán jön egy gondolat h földrengés lesz és h elkezd körülöttem remegni minden, de már nem érzek közben félelmet.

remélem, elmúltak már a félelmeid. ha nem, szerintem fordulj nyugodtan orvoshoz, nem szégyen az, biztos tud segíteni! :)

2012. jún. 12. 15:21
 7/9 anonim válasza:

hát már nem annyira intenzív mint régen, de még mindig meg van, mint effektíve egy félelem(mint pl.szellemek). amúgy azóta rengeteget olvastam a témáról, és igyekeztem okos lenni földrengésből, időközben önkéntes tűzoltó is lettem, úgyhogy ha megelőzni nem is tudjuk, de ha mégegyszer neadjisten megtörténne, akkor már felkészültebb lennék, és tudnám, hogy egy x erősségű mivel jár.

bár nekem ami a legnagyobb félelmet okozza, az pont a tehetetlenség és a kiszolgáltatottság, hogy nem tudom mikor jön és mekkora. meg az, hogy tényleg nincs hova menekülni.

írtad, hogy féltél az éjszakáktól..én is, nagyon sokáig. az földrengés után napokig melegítőben aludtam, és könyörögtem anyuéknak hogy ők is aludjanak abban, hogy ha menekülni kell, akkor gyorsan tudjunk. de konkrétan a földrengés éjszakája volt a legrosszabb, hiszen akkor várható volt egy-egy nagyobb utórengés, szóval tényleg fent állt a veszélye annak, hogy újra rohanni kell a házból.

bár szerencsére az utána levőket megúsztam, vagyis nem ott voltam ahol lennem kellett volna, így nem éltem át, én sem értem, hogy miért:) de nem bánom.

2012. jún. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
meg ami még a legrosszabb volt, hogy meghaltak a telefonvonalak, azt sem tudtam anyuék hol vannak, és mire végre kapcsolták a barátomat,akkor már túl messze voltam a háztól, hogy ne szaakdjon újra meg. szóval pánik volt a tetőfokon, és neekm is vissza kellett menni a házba hajvasalót kihúzni meg áramtalanítani midnent. de hát én is végigbőgtem az egészet, teljesen sokkot kaptam akkor
2012. jún. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Félni nem kell tőlük, mert Magyarországon kb. 20 évente van egy, az is max. 5-ös erősségű, tehát komolyabb gond nem lehet belőle, ill. nagyon kicsi a valószínűsége.

85-ben volt az előző kb.? azt kisgyerekként átaludtam. de akkor még úgy gondoltam, milyen érdekes, izgalmas lenne egy ilyet megnézni és akkor még sajnáltam h nem volt benne részem.

2012. jún. 16. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!