Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Temetésen röhögőgörcs?

Temetésen röhögőgörcs?

Figyelt kérdés
Egy éve kb. egy temetésen voltam, egyik közeli ismerősöm kért meg hogy kísérjem el. Az elhunytat alig ismertem, kétszer ha láttam életembe. Kedves ember volt de egyáltalán nem közeli ismerős vagy rokon. (idős nénike) Én nagyon sajnáltam őt, hogy meghalt, de előre féltem mi lesz a temetésen mert nem nagyon bírom a zokogó tömeget. És ott sem ismertem szinte senkit. Jó, tudom a vallásos emberek biztos másképp gondolkoznak, de kínszenvedés volt végighallgatni a pap szövegét de amikor az a meglett idős bácsika a fekete lepedőjében ott dalra fakadt, hát azt hittem menten röhögőgörcsöt kapok. Milyen ciki lett volna, de végül csak hátrébb álltam egy kicsit és próbáltam valami rosszra gondolni, de a szenvedés percei voltak... Másnak is van ilyen? Amikor nem lehet, akkor valami csikiz belülről hogy nevess nevess nevess...
2011. ápr. 5. 13:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező!Mi az a tőőőjééé??Úristen,nagyon ki vagyok már.
2011. ápr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
61%
A Kérdező nem a beteg gyerekre írta hogy pofája van,hanem hogy az ő pofájába mondta bele.Olvasd már el még egyszer!
2011. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

nem tudom mit akart mondani, de valami artikulálatlan nyögések voltak... néha mondott valamit amit lehetett érteni kb hogy "mamaaaaaaa me me me meegyüüüünk a jááátszóóóra tőőőőjéééééééééé" de már volt vagy 30 éves az ember kb.

azt hiszem a hepciáskodó megbukott szövegértésből, és én mindemellett nem kivántam senkinem semmi rosszat, szerintem neked van a béka segge alatt az a bizonyos intelligencia

2011. ápr. 5. 13:38
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

13.38-nak..

Akkor ugorj neki te,és olvasd el...Sőt idézem a kérdezőt

" kin szenvedés amit átéltem hogy ne röhögjek a pofájába,"

2011. ápr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
azt írtam de semmi baj a pofa kifejezéssel az orvosok is használják az az amit a nagymama meg szokott csipkedni hogy jajde megnöttél... bucca, ae, f latinul, nincs baj a pofával, jó? hagyjukmár
2011. ápr. 5. 13:42
 16/28 anonim ***** válasza:
10%
nem értem minek ennyire védeni a fogyatékosokat. ez a fene nagy illem... selejtek ezek az emberek! ismerek én is ilyet, de nem kéne!
2011. ápr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
édesem te úgy vagy hülye ahogy vagy...semmi érzés nincs benned.te szánalmas k****va
2011. ápr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
63%

Amíg nevetsz rajtuk, addig még mindig jobb vagy, mint a fenti versenyző, aki emberi selejtnek tartja őket.


A humor az egyik eszköz, amivel az ember elviselhetővé próbálja tenni önnön létezését. Egy normális világban a temetés pont olyan vigasság lenne, mint egy esküvőnek. Akármilyen sajnálatos is , hogy meghalt, de egy utolsó bulin emlékezzünk arra, ami szép volt vele kapcsolatban.

Ehelyett jön egy "betmen", aki vaskos tízezreket vég zsebre a hakniért, két öreglánnyal, és borzalmas dalokat recitál.

2011. ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
93%

Van ilyen, hogy valakire rájön a röhögőgörcs, de ennek semmi köze az illemhez, vagy az empátiához. Nagyon sajnálhatod az elhunytat, szomorú is lehetsz, de attól még ugyanúgy ingerelni fog a nevetés. Ez csak szimpla biológiai, mentális jelenség. Az ember nem csak örömöt fejez ki a nevetéssel. Nevethetünk kínunkban, zavarunkban, sőt, sírás helyett is. (Lásd a klasszikus kérdést: Most sírsz vagy nevetsz? - Nem tudom. )


Szóval ne izgulj kérdező, ettől nem vagy rossz ember.

2011. ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
78%

"nem értem minek ennyire védeni a fogyatékosokat. ez a fene nagy illem... selejtek ezek az emberek! ismerek én is ilyet, de nem kéne!"


Ez nem illem, hanem annál jóval több: emberség. Egyébként remélem (már csak a saját érdekedben is), hogy nem gondoltad komolyan, csak provokálni akartál.

2011. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!