Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mentálisan egészsé...

Szerintetek mentálisan egészséges az aki egy olyan embert tisztel, szinte bálványoz aki valószínűleg a föld egyik leggonoszabb embere volt?

Figyelt kérdés
Semmilyen ideológia nem kötődik hozzá, egyszerűen csak a hazájáért harcolt BRUTÁLIS módszerekkel. Terroristaként tartották számon. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Lehet valami pszichológiai alapja?
2009. febr. 28. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
kire gondolsz? Che Guevarára?
2009. febr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez relatív. Mindenkinek más a meglátása és lehet, hogy az általad ismert illető azért bálványozza mert egyetért az adott ember viselkedésével, számára az a viselkedés normális, elfogadható. Ő jónak látja. Mások megítélése relatív dolog, mindenki máshogy látja.

Akár pszichológiai okai is lehetnek a bálványozásnak, bár a megszállottság már nem normális. Amíg az ismerősöd nem ön- és közveszélyes, amíg nem hirdet tiltott eszméket, amíg nem visel tiltott jelképeket addig azonban nehézkes valamit is lépni. Ha esetleg úgy gondolod, keress meg privátban és megpróbálok tippet vagy tanácsot adni, ha tudok.

2009. febr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

igen lehet pszichológiai alapja.

de ez attól is függ, hány éves az illető aki ennyire istenít egy "rossz embert".

ha fiatal, kamasz; akkor az azért van mert szüksége van egy bálványra, akire felnézhet, de mivel akire felnéz rossz ember, mélyebbre kell ásni. lehet h agresszivitás is jellemzi az általad leírt embert?

ha idősebb, akkor valami komolyabb gond lehet, akkor illene szakemberhez fordulni.

2009. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy 21 éves
2009. febr. 28. 22:34
 5/10 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszolva, igen meglehetősen agresszív, de ez a cselekedeteiben nem nyilvánul meg,(bár önveszélyes) inkább csak szélsőséges gondolkozása van.
2009. febr. 28. 22:42
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Én is találkoztam már ilyen emberekkel, mint amilyennek azt az illetőt leírtad.


Számomra nevetségesek.

Annyira keménynek hiszik magukat, holott egy pillanat alatt meg tudnám őket ölni, ha arról lenne szó. És egy csepp megbánást nem éreznék. Tehát szerintem ha már erről van szó, sehol sincsenek hozzám képest. Viszont én nem teszek ilyet :)


Másfelől félek tőlük, mert megrémít ez az egész. Valahogy olyan hangnemben képesek erről beszélni, hogy úgy érzem csak én vagyok az egész földön, aki nem így gondolkozik és mind engem akarnak megtámadni. :))


Tehát én elkerülöm az ilyen embert és szép nyugisan megpróbálom lekoptatni. Szerintem ez nem normális.

2009. márc. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az ilyen embertípust hívják fanatizálhatónak. az ilyenekből lesz a lehető legjobb gondolkodás nélküli katona, aki bármit végrehajt. de nem hinném, hogy ez a katonáknál jó tulajdonságnak számít.
2009. márc. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

A katonai fegyelem szükséges. A parancs bírálata tilos! Mindenképpen végre kell hajtani. A végrehajtás után lehet jelenteni az eggyel nagyobb előljárónak,ha valami gondot érez a katona.

Nyilván jó, ha a katona gondolkodik.

Katona a "kiskatona" is, meg a tábornok is.

Mindenkinek más a jogköre.

Háborús körülmények között a parancs megtagadásért lelőheti a katonát a parancsnoka.

2009. márc. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a jó szívéért lehet csodálni valakit.
2009. aug. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szóval az illető Bin Laden fan? :) Hogy válaszoljak is,nem véletlenül bálványozza,valószínúleg szimpatikusak neki a módszerei és gondolom lehet egy jó nagy adag elfojtott agressziója!
2013. szept. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!