Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek még egészséges?

Lehetek még egészséges?

Figyelt kérdés

17éves vagyok és már kis korom óta az orvosokat járom.

kb. 14 éves koromig csak fizikai bajaim voltak, de utána jött rövid életem legrosszabb szakasza.

egyszerűen egyik nap elmentem iskolába és ugy elmerültem valamiben, hogy azutána 2 évig kb minden 5 percben rámjött ilyen 'nem vagyok itt' érzés. amit nem tudok hogy megfogalmazni (de ze már más téma). szóval szerintem nem lelki gondjaim voltak, hanem inkább agyi probléma.

később kiderült, h parciális epilepsziám van, amit kezelnek, de ez a 'nem vagyok itt' érzés meg hogy 'nem létezik a világ, csak ez egy álom' érzés nem múlt el. a neurológus elküldött pszichiáterhez.

A pszichiáter felirta a zyprexát és a sertralint atactavist. egyszere úgy éreztem, mintha isszanyertem volna a régi életemet, de végül rászoktam az orvosságra és sajnos a zyprexától meghíztam. a doktor lecserélte seroquel-re, majd később még felirt ehhez a kettőhöz egy injekciót: risperdalt. és most hát már sokkal jobb, mint a gyógyszerek szedése előtt, de már megint kezd visszajönni, pedig már azt hittem, végre kinövöm ezt az egészet és jobb lesz. érdekes, h néha van olyan, hogy abszolút nem jön rám, csak pld egy napon egyszer ez a rosszullét, de pld ha nem veszem be a seroquelt este, akkor a másnapom el van sz.rva. És elegem van, h 17 évesen nem tudok gyógyszerek nélkül élni. és az egész életemben ha legalább egy dologban lenne szerncsém. az orvosságok eltompítanak, állandóan csak alszom és én vagyok az osztályunkban a legrosszabb tanuló. a családban minden nap kiabálás és a tesóm is totál ki van, neki lelki problémái vannak. már én is kezdek depressziós lenni, néha rámjön a sirás, hogy nem birom már. aztán pénzügyileg sem állunk jól, és az egészségem is. Ha leglább lenne valamihez tehetségem vagy valamiben jó lennék..de semmi. Most meg ráadásul rámjött olyan, hogy iskolában mindig azt hiszem, hogy el fogok ájulni, meg a folyosón is nehéz végigmenni, mert mindig azon gonlokodom, mikor leszek rosszul és mikor jön rám az a nem vagyok itt érzés. eezt elmondtam a doktornőnek, kaptam ujabb gyógyszert, amit nem akarok kivenni a gyógyszertából, hisz épp már ki akartam ikatatni az orvosságokat az életemből.. nem tudom mit tegyek. :(



2011. okt. 29. 00:21
 1/9 A kérdező kommentje:
ez elmúlhat és élhetek végre rendes életet, mint a legtöbb fiatal? szórakozni sem járhatok az epilepszia miatt, mert a sok ember, a zaj, a villogás nem tesz jót..
2011. okt. 29. 00:26
 2/9 anonim ***** válasza:

Édesem!Nagyon sajnállak,h ennyire rossz a családi háttered,emiatt a suli is,meg a sok bogyó...

LEHETSZ MÉG EGÉSZSÉGES!!!!Nyugodj meg,szép lassan majd el lehet hagyni a gyógyszereket,ezt orvos fogja eldönteni.

Neked most az a dolgod,h KIBIROD egy kicsit.Tanulsz szakmát,elmész dolgozni,az lefoglal,nem lesz idöd agyalni a bajaidon,pénzt is keresel,ott lesznek barátaid,barátnöd,és szépen lassan rájösz,h az ÉLET SZÉP!

Csak ne add fel!Bizz magadban! KITARTÁS!

2011. okt. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát sajnos ha ezt adta a sors ezzel kell együtt élned. Az orvosok nem tudnak jobbat csak gyógyszert írni ami vagy használ vagy nem. én is gyógyszeren vagyok 14 éves korom óta a pajzsmirigyem miatt de nem tudok mit tenni.Kinőni nem tudom hogy kifogod e ehhez nem értek szerintem nem, annyit tehetsz hogy megpróbálod elfogadni a gyógyszereket és megtalálni a legjobbakat.Ha semmi nem segít utána nézhetsz mélyebben is hogy milyen lelki problémák válthatnak ki ilyen tüneteket de ez már más téma.
2011. okt. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

12 éves koromtól engem is kezelnem a pajzsmirigyemmel, mert, hogy nagy vagy már nem is tudom ma a bajom, arra is szedek orvosságot. az orvos mondta, hogy a pajzsmirigy is okozhatja, de hát nem hiszi, hogy ettől ennyi probléma lenne.

amúgy lány vagyok.

2011. okt. 29. 00:47
 5/9 anonim ***** válasza:
pajzsmirigyes vagyok, nem hiszem hogy attól lenne végülis lehet nem a pajzsmirigyed a rossz hanem az agyalapi mirigyed ami nem küldi az üzenetet hogy termeljen a pajzsmirigyed, és az agyalapi mirigytől meg már lehetnek ezek a gondok...
2011. okt. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos az epilepszia nem fog elmúlni, de gyógyszerrel karban tartható. Viszont írod, hogy lelki gondjaid is vannak, ami részben a betegségből más részből külső körülményekből is adódik. Én pszichológust, pszichoterápiát javasolnék neked a gyógyszerek mellett. Segítene elfogadni magadat, megtalálni azt, amiben igenis értékes és tehetséges vagy, hogy ne érezd magad ilyen pocsékul.
2011. okt. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek másodpercekig tartó kihagyásai voltak. Neki is megállapították, hogy epilepszia. Pár évig kapott rá gyógyszereket. Mostanra már meggyógyult. Veled kb egyidős. Neki nem volt depressziója. Biztos neked is el fog múlni. Jobbulást!
2011. okt. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezek a korán kezdődő epilepsziák néha kinőhetők. Jól beállított gyógyszerezéssel pedig tünetmentessé tehető a betegség.


A gyógyszereket nem viccből írják fel, hanem mert hasznosak. Szedd őket, ne találj ki ilyeneket, hogy "kiiktatod az életedből" a gyógyszereket. Ennek semmi értelme. Ha nem szeded a gyógyszert, akkor természetesen vissza fog jönni az epilepszia. Az epilepsziás rohamoktól való félelem miatt pedig szorongsz.


A szorongás és az epilepsziás rohamok utóhatásai egyaránt sokat levonnak a teljesítményedből, ezért ha jobban akarod magad érezni és teljesíteni akarsz az iskolában, szedd a gyógyszereket.

2011. okt. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Po Wang válasza:

Szia. Keresd meg Feldmár Andrást. Komolyan. Az én számból kevésbé lehet hiteles, amit ő mond és talán én sem vagyok hiteles eléggé, hogy írjak a témában, de a negyvenakárhány évemmel eljutottam oda, hogy elfogadjam és tudjam, hogy a Lelkem reakciói manifesztálódnak a fizikai bajokban. A "gyógyszerek" csak konzerválnak állapotokat, a kiváltó okot bentebb kell keresni. Ami Veled történik, az már "csak" folyománya valaminek, aminek a gyökerei nem látszódnak, bár az elejtett szavaid irányt mutathatnak (kiabálás a caládban).

Még valami:

Nagy dolog, hogy érzékeled, hogy baj van. Nagyon nagy dolog, hogy segítséget kérsz, és még nagyobb dolog, ha el is fogadod. Ha ekkora erőd van, sikerülni fog leküzdeni ezeket a bajokat.

2011. nov. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!