Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyedül érzem magam, nem...

Egyedül érzem magam, nem vagyok jól, hogy változtassak?

Figyelt kérdés
Első éves egyetemista vagyok, más városba kerültem messze otthonról. Először örültem, mert bár a szüleim mindent megtesznek értem, mégsem vagyok olyan közel hozzájuk. Anyukámmal teljesen más a mentalitásunk, nem értjük meg egymást. Apum meghallgat, bólogat, de nem beszélget velem. Bátyámnak sok egyéb gondja van, nincs ideje rám abban a kevés időben, amit otthon töltök. A régi barátaimmal nincs túl sok időm találkozni, mert sokat kell tanulnom, az újakban meg még képtelen vagyok mélyebben megbízni. Elhülyülünk, de nem merem/akarom nekik elmondani, mit érzek, mitől tartok. Olyan borzasztóan egyedül érzem magam, folyton szorítást érzek a belsőmben, nem tudok mit kezdeni magammal, csak nézek ki a fejemből, és elcseszem az időmet, nem tudok koncentrálni tartósan semmire, csak görcsölök. Mit csináljak, hogy ez elmúljon, úgy érzem 'megrekedtem", és egyre rosszabbul vagyok...
2011. ápr. 8. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Mosolyogj rá, számodra szimpatikus emberekre, és barátkozz. Na és ott az internet. Már sem vagy egyedül...Persze, ha nehezen kötsz ismeretségeket, akkor Téged kell, hogy "megkörnyékezzenek". (-Nem egy nagy válasz volt, de ma elütöttek biciklivel, na meg amúgy is nehéz napom volt.)
2011. ápr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ismerd meg az évfolyam/csoporttársaidat. Menj el velük néha sörözni, vagy bulizni.Vagy hívd meg a szimpatikusabbakat egy esti közös filmnézésre. Persze hogy egyedül érzed magad, ha otthon gubbasztasz, és persze, hogy nem bízol a többiekben, ha nem ismered őket.
2011. ápr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm a választ, első, remélem már jobban érzed magam. Eljárok velük ide-oda meg ilyesmik, de nem érzem, hogy rájuk lennék hangolódva, nem érzek rá "késztetést", hogy bármi személyesebbet megosszak velük. Furcsa, és nem tudom, mit kellene csinálnom.
2011. ápr. 10. 14:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszi, csodával határos módon nem lett semmi bajom, csak a kezemet ütöttem meg egy kicsit. Ha a csoporttársakat nem bírod annyira, keress magadhoz illő embereket. "Munka" ez is. Nem lehet megúszni.... Na, jó éjt: a "biciklis"
2011. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A biciklis ütött el, vagy biciklin ültél és elütöttek? Csak mert engem is már ütöttek el. A marha betuszkolt az autójába és elvitt a kórházba. Se rendőrt se mentőt nem hívott senki se. Pedig egy csomó ember körbeállt, és bámultak. Az az érdekes, hogy mindent láttam, hallottam, de megszólalni nem tudtam. És olyan eufóriát éreztem az egész testemben. Mintha lebegtem volna. A kórházban tértem észhez. De kellett pár nap míg felfogtam mi is történt. A kérdezőnek meg annyit. Nem baj ha nem mondasz el mindent. Igaz barát kevés van. Én egyszer nagyon megbíztam egy lányban. Kiöntöttem neki a lelkemet. Ő meg mindenkinek elpletykálta. Visszaélt a bizalmammal. Azóta nem engedek senkit se közel magamhoz. Próbáltál pszichiáterrel beszélni. Kiöntheted a lelked. Sokszor elég annyi, hogy kiadhasd magadból ami bánt.
2015. ápr. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!