Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek beteg vagyok, ha...

Szerintetek beteg vagyok, ha azt gondolom, hogy senkinek se vagyok igazán fontos és hogy sok ember átver?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos az a gondom, hogy úgy érzem nem vok igazán fontos senkinek, meg, hogy mindenki átver.

Egyfajta kisebbségi komplexusom van. Tele vagyok negativ gondolatokkal, és emiatt sok barátságom is ráment már. :(

Azokról is azthittem, hogy leráznak meg bohócnak néznek, akiknek igazán a barátja voltam. :S

Szerintetek mi ez?

Hogyan lehetne saját erőmből ezen túllépni?

Előre is köszönöm!


25F


2011. ápr. 13. 00:52
 1/9 anonim válasza:
Kicsiben kell kezdeni. Ez nem könnyű, úgyhogy először is el kell határoznod magadat, hogy többet nem gondolsz arra, hogy az senkinek sem vagy fontos. Aztán csak azért kezdesz el valakivel barátkozni, hogy élvezd a puszta társaságát. Ne várd tőle, hogy sírig tartó barátságot ígérjen. Egyszerűen csak beszélgessetek egy jót, mindegy miről vagy kiről, hogy komolyabb téma, vagy csupán egy laza kis beszélgetés. Ne gyakorolj nyomást az emberekre, hogy rád se gyakoroljanak nyomást.
2011. ápr. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Főleg az egyik csaj barátommal van ez a problémám. És ha már nem ír magától 3-4 napig teljesen K.O vok. Többet érzek iránta kicsit, mint barátságot, de ma sikerült szétrombolnom a barátságunkat is. :(

Felhoztam neki, hogy jól esne ha magától is keresne, és erre megsértődött, én meg utána kiosztottam. Az a bajom, hogy hamar elvesztem a türelmem, és hirtelen robbanok. :( Erre lenne jó valami megoldás, pl a múltbéli sérelmeket valahogy kitörölni.

2011. ápr. 13. 02:00
 3/9 A kérdező kommentje:

Mert már 5 éve ezeket ráviszem a párkapcsolataimra is. :S

Valahogy ezeket a régi sérelmeket kéne kitörölni, csak nem tudom hogyan lehetne minél gyorsabban.

2011. ápr. 13. 02:01
 4/9 anonim válasza:
Zavaros időszak ez, mert most nincs stabil alapod, amire építhetnél. Gondolok itt arra, hogy csupa csalódást és rossz tapasztalatot hoztál át a régi kapcsolatodból. Mindenféleképp az önfegyelem a megoldás, valamint az, hogy most csak adj, adj és adj. Türelmet, megértést, szeretetet, odaadást. Ha adsz, akkor azt előbb utóbb vissza is kapod. Ha nem most, akkor később. Ha sértettnek érzed magad, akkor nehezebben látod át a dolgokat. El kell fogadnod, hogy ez most egy ilyen időszak, ahol mindent elölről kell kezdened. Meg kell tanulnod bízni másokban. Ezért javaslom, hogy először csak kezdj mindent kicsiben, és ne ess össze, ha valami nem jön össze azonnal. Ami nem sikerül elsőre, az sikerülni fog másodszorra.
2011. ápr. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Az előző hozzászóló vagyok. Valamint egy nagyon lényeges dolog van még. Ne csak egyetlen egy személyre korlátozd a kíváncsiságod. Törekedj arra, hogy minél több embert megismerj. Nem tragédia, ha nem lesztek azonnal barátok, vagy nem lesz belőle egy párkapcsolat. Ismerkedni bárhol lehet: az utcán, munkahelyen, bevásárlás közben, az interneten (Facebook, Iwiw), vagy bárhol. Próbálj meg flörtölni, dobj be néhány bókot. A flört csodákra képes. Feltölt, színt visz az életedbe, felfrissít. Nekem mindig beválik. 23/L
2011. ápr. 13. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A sérelmeket csak csupa pozitív dologgal tudod elfelejteni, de ehhez neked is tenni kell. Fogadd el, hogy vannak időszakok, amikor valami nem megy. Ilyenkor hagyd egy kicsit, és koncentrálj inkább másra. Foglald le magad és csináld azt, ami érdekel, ami feltölt. Először magaddal elégedett lenned, utána várhatod csak el másoktól, hogy elfogadjanak, megértsenek, és közeledni merjenek hozzád. Lehet ez most egy nagy rakás sületlenségnek tűnik, de hosszútávon ez a legjobb megoldás. Nekem bevált!
2011. ápr. 13. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rávetíted a félelmeidet a társas kapcsolataidra.

Ebben úgy lehet gyökeresen megváltozni, hogy keresel egy számodra szimpatikus terapeutát és együtt kiderítitek, hogy miért alakult ki nálad ez a probléma és hogyan lehetne dolgozni rajta, hogy ne ugyanazt éld meg újra és újra.

2011. ápr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Vagy a másik megoldás az az, amit talán magadtól is megtudsz oldani, ha olyasvalakit keresel, aki elég laza és vidám személyiség ahhoz, hogy ezeket a butaságokat eltudja veled felejtetni. Tudod az emberek sajnos olyanok, mint a szivacs, beszívnak mindent a másikból. Ha olyan emberek között vagy, akik számodra kedvesek és nem stresszelnek agyon, akkor ezt előbb-utóbb te is átfogod venni. Nekem volt már ilyenben részem. És akkor már felesleges a terapeutákat zaklatni..
2011. ápr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, remélem menni nekem a felállás!! :)
2011. ápr. 17. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!