Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek milyen gyógynövény tea...

Kinek milyen gyógynövény tea vált be pánikbetegség ellen? És hogyan miként, és mikor itta? Esetleg gyógyszer mellet is lehet inni, és mennyit?

Figyelt kérdés

Én frontint szedek, de el szeretném hagyni, de mikor csökkentem az adagot egyből kezdenek visszajönni a rosszullétek, amúgy 2x fél 0.5 frontint szedek, de van mikor bekapok egy egészet is mert úgy érzem hogy kell!

Esetleg ha fokozatosan elhagynám akkor segítene valmilyen tea ezt kiváltani hogy ne törjenek rám a rosszullétek?


2011. ápr. 13. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel a pánikbetegség pszichés eredetű, így bármilyen tea jó rá. sőt a víz is. Abban az esetben, ha hiszel abban, hogy jó rá.
2011. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem a háziorvos tanácsolta,hogy reggel fél frontint vegyek be,és mellette szednek napi 3*1 valerianát.Én a frontin mellett is éreztem a tüneteket,emiatt tanácsolta.Ez kb 2 hete volt,pár napja,már nem szedem csak reggel a fél frontint,és este 1 szem valerianát.Tervezem hogy negyedelem már a frontint,és szépen elhagyom.Tünetem nincsen.Próbáld meg esetleg.
2011. ápr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Orbáncfű
2011. ápr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az orbáncfü nem jó, mert ütközik a xanaxxal és az antidepikkel. A többi: citromfü, valériána /macskagyökér/

levendula, aloé vera ezek jók. De lehet, hogy nem most van itt az ideje nálad, ha néha a 1/2 sem elég. Nehogy kiprovokáljon egy pánikrohamot az elhagyása.

2011. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2x0.5 frontin mellé ha ugy érzed hogy kell valami akkor az a valeriána amit irt az elöző az tényleg jó.én már csak azt szedem és segit a frontint el hagytam egy ideje..
2011. ápr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A 2. és az utolsó válaszolótól kérdem: És mi annak a valeriánának a pontos neve?
2011. ápr. 14. 11:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy aktuális-e még a válaszom: a Valeriana egy nyugtató hatású gyógynövény -magyar népies nevén a Macskagyökér- latin elnevezése, amely kiválóan használható nyugtalanság, álmatlanság esetében. Ez a gyógynövény több nyugtató jellegű készítménynek is az egyik összetevője. Egyébként nagyon fontos, hogy sok B-vitamint szedjél, mert ezek szükségesek az idegrendszer megfelelő működéséhez, ezen kívül Kálciumot és Magnéziumot is tartalmazó ásványi anyag tartalmú táplálék kiegészítőket is fogyasszál. Tudom javasolni még a nitrogén-monoxid tartalmú táplálékokat, táplálék-kiegészítőket is, mert ez a vegyület fontos neurotranszmitter, azaz idegingerület átvivő. Ilyet legutóbb a Kyani nevű cég termékei között láttam... De mindezek mellet nagyon fontos a megfelelő lelki jellegű kezelés is -mert minden a helyes gondolkodásból indul ki!

Remélem, tudtam segíteni! :)

2012. szept. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!