Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy két...

Létezik olyan, hogy két azonos hatóanyagú gyógyszer közül az egyik használ, a másiktól meg rosszul vagyok?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok, és egyedül a Citagen nevű gyógyszer volt az, ami jó volt. Korábban kaptam Citapramot, attól rosszul éreztem magam,(fejfájás, szédülés, rossz közérzet, szorongás) és a Citalopram Zentivától is, amit most írt fel az orvosom. Pedig elvileg mindegyikben 20 mg citalopram van. Lehetséges ilyen? Másnak volt hasonló tapasztalata?
2011. ápr. 16. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem létezik és alapvetően két oka lehet:

1. Pszichés. Az egyik gyógyszert az agyad mélyén jobbnak tartod, mint a másikat, vagy az egyiktől valahol mélyen félsz.

2. Valóban nem bírod az egyik gyógyszert, de nem a hatóanyagot nem bírod, hanem valamelyik segédanyagot. Az lehet, hogy azonos hatóanyagú gyógyszereknél valamelyik segédanyag más.

2011. ápr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 homo ludensz ***** válasza:
Citagent szedek 20mg-ost de én is meglepődtem mikor arra hivatkozva változtatott a pszichiáterem hogy ez olcsóbb. Haza jöttem rákerestem a neten s láttam hogy ugyan az a hatóanyag és megnyugodtam,de szerintem nálam is az orvoslátogató után világosodott meg a dokinő hogy ezt írta fel. Nem tapasztaltam az általad említett mellékhatásokat,de lehet hogy neked gyenge vagy kevés,hiszen pont ezek kivédésére írják fel. Rivotril 0,5 és Citagenből 20mg veszek be reggelente 1-1 szemet és elvagyok mint a befőtt.
2011. ápr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A Citagen nekem is jó volt, a Citalopram Zentiva nem az igazi valahogy, pedig ugyanaz a hatóanyag.

2011. ápr. 16. 14:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges, saját bőrömön tapasztaltam ugyanezt, amit leírtál. Nem a hatóanyagban, hanem a segédanyagban kell keresni az okokat.

Beszéld meg az orvosoddal, hogy csak azt a gyógyszert írja fel, ami bevált!

2011. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!