Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig tarthatják bent pszichi...

Meddig tarthatják bent pszichiátrián?

Figyelt kérdés
Legjobb barátom felakarta akasztani magát. Pszichiátriára került. Vajon meddig tartják bent? Mitől függ ez? És milyen kezelésben részesül?
2011. ápr. 16. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Max.2 hét, és biztosan depresszió elleni kezeléseket kap.
2011. ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Engem szorongással vittek be szüleim, úgy, hogy más bajom nem is volt. Max. 2 hetet mondtak, amíg bent kell lennem. Aztán lett belőle 10 hét, és úgy jöttem ki, hogy az öntudatom 0 volt.
2011. ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyén és esetfüggő. Remélhetőleg addig, amíg elmúlik a szuicid veszélyeztetettség és megállapodnak a jövőbeli kezeléséről és hogy milyen segítségeket tud igénybe venni ilyen krízishelyzetben.
2011. ápr. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokáig. Valószínűleg leszedálják, és ha már harmadjára is megígéri nekik, hogy soha ilyet többet nem csinál, akkor hazaengedik, de a biztonság kedvéért írnak neki xanaxot vagy valami hasonlót. Ha megint kétségbeesik, valószínűleg már rivotrilozni fogják, aztán benéznek egy-két tünetet és fölírnak neki még vagy háromféle sz.rt. Ördögi kör, ezek arra játszanak, hogy levegyék a társadalom felelősségét az öngyilkosjelölt emberekről meg bent a kórházban saját magukról is. Azért nyugtatózzák agyon, mert azzal az emberrel, aki alszik, a kijelölt időpontokban eszik, fürdik etc. nincs túl sok tennivaló. Beszélgetni érdemben nem fognak vele, általános kérdéseket meg néhány "sajnálom"-ot fog kapni bent, de meggyógyítani nem fogják. Ő fogja tudni meggyógyítani magát, de ahhoz Tőletek (a barátaitól, emberi környezetétől) kell hihetetlen nagy kitartás és emberfelettien sok szeretet. Hozzátok ki onnan és segítsetek neki Ti, akik tudtok is rajta segíteni.


(saját tapasztalat..., 30/L)

2011. ápr. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 homo ludensz ***** válasza:
100%
3 hétig voltam bent egy fővárosi klinikán, kb 2 hétig kaptam infúzióban szeroplámt vagy hasonlót,de minden lépésemet feljegyezték.
2011. ápr. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 homo ludensz ***** válasza:
Az előbbi vagyok,még az is számít hogy valaki önként megy be vagy viszik. Más más módon állnak hozzá a dokik én önként mentem a gondozóban évek óta kezelő orvosom tanácsára és ők nagyon ismerik egymást. Egyszer megvizsgált reflexológialag meg voltam gépen tele a fejemen elektródákkal. Kb. ez olyan mint ha fáziskeresővel vizsgálnám a vezetéket hogy van áram vagy nincs.A lelki folyamatokra talán nem is kíváncsiak arra ott az injekció és a tabletta és ez a klinika erre szakosodott.
2011. ápr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
előző: seropram-ot kaphattál, az egy antidepresszáns. az, hogy minden lépésedet figyelték, vagy egy kivételes dolog, vagy pedig alapvetően még annyi figyelmet se kaptál kint az emberektől, hogy napi háromszor odalökjenek egy "hogy vagy?"-ot. örülök, hogy már kint vagy, kérlek, tegyél meg mindent azért, hogy ne kerülj vissza.
2011. ápr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nála ez már második eset volt. Rivotilozzák napi 3x, + valami rózsaszín antidepit kap, amit még nem ismer egyikünk sem. Én próbálom támogatni, amennyire tőlem telik. Sajnos én is benne vagyok ezekben a dolgokban, nekem is volt már kísérletem. Azonban úgy érzem, hogy már egész jó úton haladok, és fejlődöm nap mint nap. Ezt főként a pszichoterápiának köszönhetem. Neki is ezt ajánlottam már sokszor, de soha nem fogadta meg. Hétfőn lesz nála valamilyen teszt/vizsgálat.
2011. ápr. 17. 11:45
 9/9 homo ludensz ***** válasza:
100%
A napi 3x- i rivotril nekem sok volt onnan jöttem rá hogy szóltak a látogatóim hogy olyan a járásom mint a tengerészeké. Kicsit megalázó volt hogy elvették az igazolványomat és csak a nővérpulttól lehetett nyitni a folyosó ajtaját,meg ki kellett tátanom a szám gyógyszerosztáskor hogy lenyeltem e. Túl vagyok rajta az a lényeg.
2011. ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!