Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen a pszichiátrián dolgozn...

Black_Star* kérdése:

Milyen a pszichiátrián dolgozni? (többi lent) *

Figyelt kérdés
Milyen a pszichiátrián(zárt osztályon) dolgozni?Nagyon stresszes?Nem féltek attól, hogy esetleg komoly baleset is történhet amit nehezen tudtok majd kezelni, vagy eseteg, életveszélybe kerültök?Érdekelne ott dolgozó emberkék szakápolók, pszichiáterek véleménye.És az is érdekelne hogy ki miért választotta ezt a hivatást!
2011. máj. 22. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Személyes tapasztalatom sajna nincs, de az egyik tanárom dolgozott bent. Fura sztorikat mesél és egyébként is fura ember, szerintem azért tanít, mert már nem bírta tovább. :)
2011. máj. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Nekem sincs személyes tapasztalatom, de egy ismerősöm dolgozott ott ápolóként. Ő férfi és neki kellett ha úgy adódott lefognia a bent fekvőket, ha már le kellett őket kötözni pl... Nagyon bekattant szegény, ott is hagyta az osztályt.
2011. máj. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológusként dolgoztam egy ideig zárt osztályon. Félni egyáltalán nem szükséges, persze néha - nagyon ritkán - történik attrocitás, dühroham, de egyáltalán nem ez a jellemző.

Az a tapasztalatom, hogy a legtöbb beteggel lehetséges kialakítani valamiféle kapcsolatot, még ha nem is pontosan értitek mindig egymást. De az emberi odafordulás, kedvesség, őszinteség általában hasonlót vált ki.

Én amúgy azért választottam ezt a hivatást, mert mindig érdekeltek a lélek mélységei, magam is átéltem súlyos traumákat, amiket aztán feldolgoztam. De mindig éreztem valami lelki rokonságot azokkal, akik ezeket nem tudták feldolgozni és megzuhantak. Ezt pedig csak erősítették a pszichiátriai tapasztalataim, találkoztam olyan döbbenetesen finom, intelligens, érzékeny lelkű emberekkel, akik nem bírták el a "világ súlyát", de hihetetlen belső értékekkel rendelkeztek.

2011. máj. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy ezeket a kérdéseket azért tettem fel, mert nagyon szeretnék ilyen helyen dolgozni,ha orvosként nemis, mert sajnos annyira nem jók a tanulmányi eredményeim,és nem hiszem hogy annyira feltudom javítani már, hogy felvegyenek valamelyik orvosira, de pszichiátriai szakápolóként mindenképp szeretnék pszichiátrián dolgozni.

Nagyon szivesen fogalkoznék ilyen jellegű betegekkel,csak egy picit tartok attól ,hogy komolyabb bajok történnének, persze ez sem akadály számomra, csak azért szeretném tudni mik is történnek ott.

Köszönöm a válaszokat, sokat segítenek, szeretném ha még írnátok, akár olyanok is akiknek ismerősei meséltek arról milyen ottdolgozni, vagy bármi tapasztalata van.

Köszönöm előre is!

2011. máj. 23. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!