Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ha egy pszichi...

Mit lehet tenni ha egy pszichiátrián az orvos egy teljesen egészséges embernél, mindenfajta tünet nélkül skizofréniát állapít meg, majd ír egy zárójelentést amiben össze-vissza hazudozik, és arra alapoz egy nem létező diagnózist?

Figyelt kérdés
Egy autóbalesetet követően, sajnos én enyhén ittas voltam, (személyi sérülés nem történt)engem beszállítottak a balesetibe megfigyelésre. Meg sem sérültem, de elaltattak, INTUBÁLTAK. Az orvos azt találta ki miután felkeltem, hogy szerinte furcsán viselkedek, "bizalmatlan vagyok" (ami nem volt igaz) majd átszállíttatott egy pszichiátriai klinikára, de nekem meg sem mondták, hogy hova, azt hazudták, hogy vérvételre visznek. Mikor megérkeztem oda, még mindig nem tudtam, hogy hova vittek, jött egy orvos, hogy megvizsgál, csinált egy neurológiai vizsgálatot, megkérdezte, hogy hívnak, és mondta, hogy megmutatja a kórtermet, ahol aludni fogok. Ekkor tudtam meg, hogy egy pszichiátriai zárt osztályra vittek, ahonnan ki sem engedtek, azt hittem elájulok. Meg sem vizsgáltak, vagy beszéltek velem. Ilyen még a filmekben sincs. Majd pár nap után kiengedtek, de azt nem mondták meg miért tartottak bent, Viszont vissza kellett mennem, pár nap múlva, én hülye visszamentem, azt hittem, hogy valami papírokat adnak, és amikor visszamentem, megint be kellett feküdnöm, kényszerítettek, gyakorlatilag megmondták, hogy nem mehetek haza és kész. Úgy viselkedtek, hogy azt hittem, hogy fenékbe szúrnak egy injekcióval, ha ellenkezek. A kórházban nagyon erős tudatmódosító gyógyszereket adtak, pedig tök egészséges, normális vagyok, soha nem volt pszichiátriai problémám. Persze a gyógyszereket kiköptem miután be kellett vennem előttük, de aztán észrevették, és folyadékban kellett meginnom és leellenőrizték, hogy megiszom-e. Tiszta horror volt, fogalmam sem volt, hogy mi a frászt akarnak már tőlem, nem mondtak semmit. Olyan Zárójelentést írtak aztán,miután kiengedtek, amiben az állt, hogy 2 hétig voltam bent a kórházban, pedig valójában csak 5 napot, de belevették azokat a napokat is, amit a kórházon kívül töltöttem. Olyanokat írtak le rólam több oldalon keresztül, hogy hallucináltam, meg ilyen agyrém hazugságokat, hogy módosult tudatállapotban voltam,és megjátszom magam, mert úgy csinálok, mintha normális lennék, pedig nem vagyok az stb. Ráírtak a zárójelentésre egy ilyen horror diagnózist, hogy állítólag skizofrén vagyok meg valami akut pszichózisom van egy hónapja ráadásul szerintük. (!) Összesen egyébként 3x beszéltem 5 percig egy orvossal a kórházban, aki megkérdezte, hogy kapok-e üzeneteket a tv-ből (ez hülye), mondtam neki, hogy nem nagyon, mire ő azt mondta, hogy nem hisz nekem...Köszi. Ez egyfelől vicces, meg ez a diagnózis nyilván arra érvényes, aki megírta ezt a zárójelentést, csak az a baj, hogy most össze akarják mosni az autóbalesetemet ezzel a nem létező diganózissal, hogy elmebeteg vagyok, mert a rendőrség megkapta a kórházból a papírt, és kértek egy igazságügyi elmeszakértői vizsgálatot, és megtudtam, hogy lehet, hogy amiatt a nem létező diagnózis miatt kényszergyógyszeres kezelésre ítélnek egy börtön pszichiátriába (IMEI). Mit lehet ilyenkor tenni, ha kiállítanak az emberről egy ilyen zárójelentést, és elmebetegnek nyilvánítják azt akinek semmi baja nincs tök egészséges és bezárják az IMEI-be??? Létezik ilyen? Már arra gondoltam, hogy a médiához fordulok, komolyan.
2011. máj. 14. 18:29
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
52%
megerősítem a diagnózist: paranoid skizofrén vagy
2011. máj. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
82%
amúgy, ha valami nem tetszik lehet fordulni a betegjogi képviselőhöz
2011. máj. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
78%
A média jó ötlet , fontos lenne, hogy a lehető legtöbb ember megtudja, mire kell vigyáznia..
2011. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
65%

Egyetlen skrizofénnek sincs betegség tudata.

Az igazságügyi vizsgálat majd rendezi a helyzetet.

2011. máj. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Az igazságügyi szakértő mondta és még 2 ügyvéd, akikkel beszéltem, hogy az lehet a következmény, hogy bezárnak az IMEI-be. Eddig ilyenről még nem is hallottam korábban, azt sem tudtam, hogy mi az az IMEI. Pszichiátrián sem voltam még soha, főleg nem zárt osztályon, nagyon durva volt.
2011. máj. 14. 18:45
 6/49 A kérdező kommentje:

Értem, tehát, aki úgy gondolja, hogy nem skizo, az az. Okos.

Az a baj, hogy az igazságügyi szakértő visszamenőleg csak a zárójelentésből tud kiindulni. Az egy dolog, hogy látja, hogy most nincs semmi bajom, de amikor a baleset volt, akkor nem találkoztunk. Ezért mondták azt többen ügyvédek, meg egy másik szakértő, hogy bezárhatnak az IMEI-be emiatt.

2011. máj. 14. 18:48
 7/49 anonim ***** válasza:
74%

Azon átsiklottunk,hogy mi volt a baleset? és miért történt? és mennyire voltál ittas?

mert csak úgy nem szoktak az ügyeletről pszichiátriára küldeni senkit...

2011. máj. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
38%
Kamu.
2011. máj. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
68%
Keress magán pszichiátert, még jól jöhet!De ne azzal kezdd, hogy ezt elmeséled neki.
2011. máj. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
17%

Már ezért a hosszú irományért bezárnálak.

Ha itt üggyvéd van és igazságügyi szakértő, akkor a legkevésbé sem valószínű,hogy normális ember itt irogatna erről.

Hanem csináltat egy új szakvéleményt és jónapot.

Tudod a olyan nincs, hogy valaki néha normális, de akkor bolond volt. ha valaki beteg,akkor azt mindíg meg lehet állapítani róla. és ezt tudja minden pszichiáter is.

2011. máj. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!