Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociofóbiás vagyok?

Szociofóbiás vagyok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy félek, ha nagyobb társaságban nekem kel megszólalnom, főleg, ha idegenek között.Ha meg nincs ott a legjobb barátnőm, vagy vki, aki közel áll hozzám, akkor mégjobban félek.Boltban, vagy büfében, ha nekem kell kérnem, és rajtam kívül többen is állnak ott, akiket ismerek, olyankor is félelem fog el.De ha pl. egy másik városban, ahol biztos nincs egy ismerősöm sem, ott nem szorongok, teljesen nyugodt vagyok.Néha az idegességtől alig hallom meg, amit mondanak.Nemrég olvastam erről a betegségről, és pár dolog igaz rám.Nem tartom súlyos esetnek magam, mostanában azért jobb a helyzet.Senki nem tud erről, a szüleim sem, és nem is szeretnék róla beszélni.Szerintetek szociofóbiás vagyok, vagy csak túlreagálom az egészet?

16L


2011. ápr. 18. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csak egy normális tinédzser vagy, akinek most alakul a személyisége. Nem kell mindjárt betegségre gondolni. Próbálj sokat beszélni a tükör előtt, hogy megjöjjön az önbizalmad.
2011. ápr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez nem szociofóbia, csak szimpla idegesség. Félsz, hogy leégsz az ismerőseid előtt egy buta kifejezéssel. Nyugi, kis idő után megszokod.
2011. ápr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány. Ebben az életkorban előfordul.
2011. ápr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!