Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez egy kb. leírhatatlan...

Ez egy kb. leírhatatlan érzés. Előfordult már valakivel?

Figyelt kérdés

Az a gondom,hogy néha(általában, amikor egyedül vagyok otthon) rámtör valami hihetetlenül furcsa érzés.. nem félelem,nem idegesség, csak (így tudom a legjobban leírni: )

Elvesztem az időérzékemet és nem tudom,hogy amit csinálok éppen, az normális sebesség, vagy lassú,stb.Nem csak akkor van, amikor egyedül vagyok, de legtöbbször ilyenkor és még jellemző rá,hogy kényszerűen elkezdek mindent megszámolni és csak számok mennek a fejemben.A legfurcsább az, amikor ülök a gép előtt és szinte már ideges leszek attól,hogy nem tudom,hogy az arckifejezésem most mérges-e, mert ha valaki meglátna, tuti azthinné, megőrültem,meg hogy az egeret normális sebességgel mozgatom-e.. elég idegesítő, mit ne mondjak. (Nem cigizek, nem drogozok,6 éve focizok, tehát ilyen alapon nem lehet következtetni.) 14/f.


2011. ápr. 23. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Meg kéne ezt osztanod a szüleiddel vagy olyan felnőttel akár akiben megbízol és utána járni szakember segítségével, hogy mi lehet a gond. Lehet, hogy olyan dolog, amin könnyen lehet változtatni. Ne egyedül bajlódj az ilyen furcsa élményekkel!
2011. ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nekem arra a furcsa élményemre emlékeztet ez amit egy hallucinogén anyaggal való kísérletezés közbe észleltem.

megszűnik az idő és az agyad pörög mint az állat. És az arckifejezés is furcsa közben.

Azt tudom mondani hogyha ez előfordul ne pánikolj, próbálj jó gondolatokat gondolni. gondolj arra hogy nincs gond. (hiszen valószínűleg nincs is)

kerülj minden tudatmódosító szert (de mint írtad nem is használsz) ezek csak rontanának rajta.


szerintem nyugodtan beszélj anyáddal és esetleg szakemberhez is fordulhattok. (hogyha előtudnának idézni egy ilyet miközben az agyműködésedet vizsgálják az sokat segítene megtudni miért van ez )

2011. ápr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
kÉNYSZERBETEGSÉG!!! Nekem is van, Számolom hány kortyot iszokstb..... Pszichiáter, kognitív viselkedésterápia
2011. máj. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz kell menni, aki majd továbbutal a megfelelő szakorvosi vizsgálatokra.
2011. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

15:37


A kényszerbetegség nem hirtelen tör tá az emberre, hanem szokásokat okoz. Ez itt nem kényszerbetegség, ez nyilvánvaló.

2011. máj. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez nem kényszerbetegség tünete szerintem sem. Inkább skizoid dolog lehet. Én sajnos több kényszer tünettel élek. Például az egyik, hogy a szobámba nem fekhetek, vagy ülhetek le abban a ruhába amiben a házon kivül tevékenykedek. Egyre több tárgyhoz nem merek "csak úgy" hozzányúlni. Mindennek meg van a maga idegesítő rendje, amit ha megszegnék úgy érzem beleőrülnék. Ezek a dolgok viszont már tönkre teszik az életem tudom, érzem. Voltam pszichológusnál is többször, viszont bármit is mondott nem változott semmi.
2011. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ez nem kényszerbetegség tünete szerintem sem. Inkább skizoid dolog lehet."


Az sem. A kérdezőnek orvoshoz kell mennie és ki kell vizsgáltatnia panaszait. A találgatásnak, főleg a teljesen dilettáns találgatásnak semmi haszna.

2011. máj. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát, erre gondoltam már én is. Mármint az orvos megkérdezéséhez.. csak elég érdekes helyzet lenne, hogy ezt így elmagyarázzam. De majd rászánom magam szerintem.. volt már ilyen problémám, ami látszólag egy ártalmatlan semmiség volt és ilyen "á majd elmúlik" gondolatok kavarogtak bennem, aztán mégiscsak (szerencsére) MAJDNEM baj lett belőle :)
2011. máj. 7. 09:15
 9/11 anonim ***** válasza:

"csak elég érdekes helyzet lenne, hogy ezt így elmagyarázzam"


Az orvos számára nem hangzik rejtélyesen ez a dolog. Minél alaposabban magyarázd el neki, pontosan mit tapasztalsz.

2011. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudtommal online is elérhetők pl. pszichológusok. Valahol láttam olyat h írsz egy emailt neki és az első mailre ingyenesen válaszol. Keress rá szerintem és írd meg neki. Hogy pszichiáter is van-e ilyen, nem tudom.


De ha egyedül vagy és akkor jön rád, akkor valószínű jobban szeretsz társaságban lenni és valamiért "félsz" az egyedülléttől, biztos társasági ember lehetsz, gondolom. Szerintem legyél sokat emberek között, barátokkal, stb., az amúgy is biztos jót tesz.

Meg arra gondoltam, esetleg úgy érzed, nem foglalkoznak veled az emberek. Ez lehet?


Nekem is voltak tizenéves koromban leírhatatlan érzéseim néha, de nem ez, amit te írsz. Akkor valahogy olyan nagy élménynek éltem meg sok apróságot, amik felett mások szinte elsiklanak és tök jól éreztem magam ilyen szituációkban.

2011. máj. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!