Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet ez? Veletek is...

Mitől lehet ez? Veletek is előfordult már hasonló?

Figyelt kérdés
Szép idő volt és úgy döntöttem, hogy pár megállót sétálok. Aztán egyre messzebb mentem és valamiért az a hülye gondolat volt a fejembe, hogy nem engednek fel a buszra. Már rengeteget mentem, és a házak ismerősek voltak. Az is végigfutott az agyamon hogy már elhagytam ezt a helyet egyszer, és biztos eltévedtem (de valójában nem tévedtem el, hisz egy irányba mentem). Aztán elkezdett szakadni az eső és nekem végig azon járt az agyam, hogy nem mehetek busszal mert nem fognak felengedni. Már egy csomót gyalogoltam és csurom víz voltam amikor elértem az utolsó megállóhoz ami abban a városban van. Ott az futott végig az agyamon hogy nem engednek fel a buszra mert eláztam meg csak 2000-res van nálam és azt biztos nem tudja felváltani a sofőr, ezért felhívtam két ismerősömet hogy most mit csináljak. Aztán szarrá ázva elkezdtem kérdezgetni a megállóban az embereket h nem tudják e felváltani a pénzt. Végül az egyik ismerősöm meglátott, és hazavitt kocsival. Ez az egész történet olyan gáz, így utólag látszik hogy furán gondolkodtam, meg viselkedtem de ott minden reálisnak tűnt minden. Még az érdekes lehet hogy előző este nem tudtam aludni csak egy-két órát, másnap meg 10-12 órát végig aludtam. Sok hasonló volt már velem (mármint hogy ugyanígy gondolkodom, "kiakad az agyam"), csak nem ugyanebben a helyzetben.
2011. jún. 13. 16:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, még azt elfelejtettem írni, hogy a házak azért voltak ismerősek mert majdnem minden nap járok arra.
2011. jún. 13. 16:33
 2/11 anonim válasza:
szerintem sokat izgulsz,ne izgulj annyit es legy egy kicsit felszabadultabb,talan azert akad ki az agyad mert 1000 fele jarXD
2011. jún. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez lehet schizofrénia tunete is.Menj el orvoshoz,biztos ami biztos.
2011. jún. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pszichotikus élményed volt. Sok mentális probléma jele lehet, de könnyen előfordulhat, hogy szó sincs komolyabb dologról. Mindenképp el kell menni szakemberhez, ez lehet pszichiáter vagy terapeuta, amit jobbnak látsz! Máskor volt hasonló, furcsa élményed?
2011. jún. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sok lehetett neked a stressz mostanában. Szerintem nincs itt baj, végülis semmi "elmeháborodott" nem fordult meg a fejedben...olyanokat gondoltál, ami akár logikus is lehetne. Túl sokat agyalsz, töröd a fejed. Lazítanod kell:)

Legyél azokkal az emberekkel, akik mellett természetes tudsz lenni, akik nem feszélyeznek.

2011. jún. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Előfordult már többször is. És így visszagondolva vannak részletek amikre nem is emlékszem teljesen. Általában nem itthon történik, de előfordult már itt is. Arra viszont emlékszem hogy ilyenkor mindig ugyanazokat a szavakat ismételgetem, meg ugyanúgy ülök pl. Olyan mintha egy robot lennék és csak az alap dolgokat tudom elmondani mert nem tudok koncentrálni. De ez utólag esik le nekem. Néhányan ki is röhögnek emiatt, de én akkor ott tényleg nem tudok jobban koncentrálni vagy viselkedni. Elég kínos tud ez lenni, főleg ha olyan veszi észre aki szívesen megszivatna.
2011. jún. 14. 06:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor ideje lenne megtudni ezeknek a kellemetlen élményeknek a kiváltó okát. Nincs abban semmi kínos ha terapeutához fordulsz. Ahogy a fizikai betegségekkel, bajokkal teljesen természetes orvoshoz fordulni úgy kéne a lelki bajainkkal is törődni. Ha van kedved, írd meg majd hogy mire jutottál!
2011. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még így utólag is annyit jár az agyam rajta. Utánna hetekig "szorongtam", és féltem hogy megint megtörténik velem. Még most is néha rosszul vagyok ha rá gondolok. Inkább megölném magam minthogy mégegyszer ilyen legyen.
2011. nov. 20. 20:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugyanaz vagyok, aki a kérdést írta, csak már más névvel. Ma megint majdnem ugyanez volt. Mentem az utcán és egyszer csak észrevettem, hogy iszonyú nehéz koncentrálni arra ahogy megyek, és akik velem szemben jöttek olyan furának tűntek. Egyből az jutott eszembe, hogy biztos valamiért várnak rám a járókelők. Mintha mindenkit odaküldtek volna. Be akartam menni az egyik illatszer boltba venni valamit, de éreztem, hogy baj lesz, és inkább visszafordultam. Arra gondoltam, hogy biztos ennem kéne (mert néha leesik a vércukor szintem, és akkor leszek olyan bágyadt). Bementem egy élelmiszerboltba, gyorsan vettem egy péksütit, olyan nehéz volt beszélnem (végig kellett gondolnom, hogy hogyan kell köszönni, meg hogy elő kell venni a pénztárcát, és ahhoz ki kell nyitni a táskát). Szóval, ott már éreztem, hogy nem a cukrom lesz, de még magamnál voltam szerencsére. Siettem, ahogy tudtam, és a buszmegállóban összefutottam a húgommal meg az egyik ismerősömmel. Nagy erőt vettem magamon, és odamentem hozzájuk. Mondtam az ismerősömnek, hogy nem érzem jól magam, mert féltem, hogy észreveszik, hogy zuhant vagyok. Kérdezte h mi a baj, és még úgy össze tudtam szedni magam és mondtam neki, hogy biztos a vércukrom esett le. Nemrég értem haza, de már szinte teljesen jól vagyok (mondjuk nagyon álmos vagyok). Olyan fura, hogy mindenre emlékszem.
2012. aug. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Talán attól lettem jobban, hogy beszélnem kellett az ismerősömmel, és ahhoz össze kellett szednem magam.
2012. aug. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!