Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megőrültem? Lehet hogy elmebet...

Megőrültem? Lehet hogy elmebeteg vagyok?

Figyelt kérdés
5 hónapja itthon vagyok, tanulok, készülök hogy felvegyenek egy másik suliba. Alhasi fájdalmakkal, porcok recsegésével kezdődött. Eléggé zavart, így elmentem orvosokhoz, de nem mondtak semmit hónapokig. Így kialakult bennem egy kisebb pánikbetegség/hipochondria. Ennek úgy érzem vége. De mostanában jött csak a java. Nagyon gyakran émelygek szédülök, zavaros negatív gondolataim vannak, főleg elalvás előtt, alvásnál meg ezek a rossz gondolatok (gyilkolás, őrület) cikáznak a fejemben. Most is eléggé émelygek. Azt hozzá kell tegyem, hogy a családban minden nap ordibálás van, persze nem én kiabálok, hanem van egy tahó testvérem, akivel nem lehet bírni, és minden egyes nap kikészít mindenkit. Most nem tudom ez csak a stressztől van, vagy tényleg kezdek bedilizni. Mindenesetre semmiképpen sem jó. A teljesítményem 0, szó szerint. Már olyan mintha nem is élnék..
2011. ápr. 27. 15:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Próbálok harcolni, saját magammal, de nem megy, annyira legyengülök mind agyilag, mind testileg, hogy mindenre képtelen vagyok.
2011. ápr. 27. 15:09
 2/8 anonim ***** válasza:
A meghülyüléshez nem értek, de az ütőerőm elég nagy, tuti állon verném a tesómat. Hátha segítene.
2011. ápr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy és honnan hova mész?

Mi a otthoni "koreográfia"?

Ezek nélkül nem tok. válaszolni. Egészitsd ki a kérdésed. Cső.

2011. ápr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szerintem idegösszeomlásod kezd lenni.

A gyógyír az, hogy menj el otthonról ha ordibálnak körülötted.

Ne nézz gyilkolásról szóló filmeket.

Próbálj meg a felvételidhez úgy hozzáállni, ha másnak sikerült neked miért ne sikerülne.?

2011. ápr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Próbálj a problémára úgy tekinteni, mintha nem veled történne. Emelkedj felül, nézd más szemmel. Vizsgáld meg a problémát, ne nehezedj bele! Testvéredtől vonatkoztass el, zárd ki ilyenkor (kiabáláskor) az egész környezeted. Lehet tényleg jobb lenne ilyenkor elvonulni valahova otthonról. Lehet több programot kéne beiktatnod. Az sem jó, ha csak a tanuláson, felkészülésen kattogsz. Menj bulizni, járjál a természetbe, egyszóval csinálj mást, mint tanulás. Lehet sok benned az elfojtott agresszió, energia. Sportolj valamit, nem kell sportszerűen neki esni, heti párszor elmész bicózni és kész. Környezetváltozásra van szükséged, és több pihenésre, kikapcsolódásra. Amikor huzamosabb ideig stresszes helyzetekben vagyunk, akkor nem csoda, ha kikészülünk testileg, lelkileg, idegileg.
2011. ápr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérlek válaszolj erre a pár kérdésre:

Mennyire vagy empatikus a többi emberrel? úgyértem

Szokott lenni bűntudatod ha hazudsz?

milyen gyakran vágsz át másokat?

ilyenkor mit érzel utána?

Szüleid együtt élnek? Azért vagy otthon, mert nem szeretsz társaságban lenni?

Mennyire vagy "menő" az osztályban?


Szedd össze magad, találj valami motivációt és mozdulj ki többet!Esetleg sportolhatnál is valamit!

2011. máj. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

általában empatikus vagyok, de csak színháznak gondolom sokszor az egészet, így néha picit nyers vagyok.

nem szoktam hazudni.

ha mégis hazudnom kell, csak azért szoktam, hogy elkerüljek egy veszekedést, mert semmi kedvem vitatkozni a semmin.

ilyenkor nem érzek bűntudatod, mert az ő hibája, hogy hazudnom kell neki.

már egyetemista vagyok, de jelenleg ott hagytam. tehát ezért vagyok itthon. de sohasem voltam "menő", bár nem is szeretnék az lenni.

anyumék együtt élnek, de mondhatnám azt is hogy nem, mert mindig veszekszenek, apum meg kint dolgozik így alig van itthon.

2011. máj. 2. 18:20
 8/8 anonim ***** válasza:

A régi haverokkal hogy áll a kapcsolatod?

A sulit mért hagytad ott, nem voltál motivált, vagy koncentrálni nem tudtál?

Mesélj még a bátyádról, mivel szokta kiakasztani a családot?

2011. máj. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!