Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy el akarok...

Normális, hogy el akarok menekülni, és, hogy így érzek?

Figyelt kérdés
Szívem szerint fognám magam, és eltűnnék néhány napra. Egyedül. Egyáltalán nem érzem teljesnek az életemet, pedig kifejezetten pozitív személyiség vagyok. Utálok itthon lenni, és utálok a családom közelében lenni. Egyáltalán nem jó a kapcsolatom velük, vagyis szeretem őket nagyon, de alig beszélünk. Nagyon bánt ez a dolog, és rengeteg rossz emlék köt a városomhoz, és a házunkhoz is. Sok fájdalmas emlék, ezért néha olyan jó lenne elmenni itthonról, csak néhány napra, hogy kiszellőztessem a fejemet. Tudom, hogy ez nem jó, mert a problémákat meg kell oldani, de már elértem azt a határt, hogy ezeket már nem lehet megoldani, és talán már nem is akarom. Beletörődtem ebbe, a barátaim is kezdenek elhidegülni tőlem. Egy éve még rendes nagy baráti köröm volt, mára már csak egy-két ember maradt, és itt is szinte ugyanez a szituáció, leginkább elmennék valahova messzire, és ott ismeretlen emberekkel barátkoznék. Úgy érzem senkivel nem akarok és nem vagyok képes szorosabb barátság kialakítására. Nem szeretek a problémáimról beszélni senkinek, ez mára egy teljesen tabu téma lett, ha kérdeznek is efelől terelem a témát, mert kellemetlennek érzem erről beszélni, és másik oldalról pedig nem is igazán bízok meg az emberekben. Szerintetek mit kéne tennem?
2011. nov. 6. 18:11
 1/4 anonim válasza:
100%
Hát Szerintem a rossz emlékeket meg kell próbálnod elfelejteni, mellékvágányra kell terelned, hisz nem a múltban, vagy a jövőben kell élni, hanem a jelenben. Ha a szüleid épp nem érnek rá beszélgetni, akkor elég ha csak megölelned őket, abból te is tudni fogod hogy szeretnek, meg ők is tudni fogják, hogy szereted őket. Másfelől pedig ha ők nem mennek oda hozzád beszélgetni, akkor te kezdeményezz:)) a Barátaiddal is ez a helyzet. Ha ők nem nagyon mennek oda hozzád, hát menj te. Ezzel nem azt mondom, hogy légy pincsikutya, és kövesd őket. Légy nyitott, pozitív. Ha úgy érzed, hogy már totál kész vagy, akkor azt tanácsolom, hallgass zenét. Vagy keress valami hobbit. Mondjuk, olvass blogokat, vagy kreálj te magad történeteket vagy mondjuk rajzol.:D Remélem segített valamit az én kis regényem..:D
2011. nov. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni mennyi idős vagy.

Ha tinédzser, akkor koncentrálhatnál arra, hogy majd valahogy esetleg továbbtanulás kapcsán elkerülj otthonról. Szóval addig is tűzz ki valami célt, hogy a jövőben mit szeretnél csinálni, elérni, ami már most motiválhat.

Ha idősebb, akkor tulajdonképp talán nincs is akadálya, hogy kiruccanj pár napra, átértékeld a dolgokat.

Amúgy sok ponton egyetértek az első válaszolóval, valahogy nyitnod kéne az emberek felé. Hiszen, ha így érzel, nem valószínű, hogy az új helyen, új emberek között rögtön megnyílnál, bíznál bennük. Szóval a probléma másol is megmaradna.

2011. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon aranyosak vagytok. Egyébként 14 éves vagyok.
2011. nov. 7. 18:03
 4/4 anonim válasza:
Szia, teljesen megértem hogy így érzel. Ez minden bizonnyal teljesen normális a helyzetedben, én is hasonló cipőben jártam anno, és valamennyire még ma is. Ha filozófikus akarok lenni: Azt hiszem hogy egy abnormális helyzetben teljesen normális az abnormális(nak tűnő) reakció, és nem a reakciót, hanem a helyzetet kell megváltoztatni. Ha kicsit idősebb leszel körbenézhetsz a világban, ma már annyi lehetőség van erre, ösztöndíjak, önkénteskedés. Hát, addig éld túl, kitartás! Drew Barrymore 14 évesen nagykorúnak nyilváníttatta magát (az USÁban megtehette, itthon nem tudom milyen törvények vannak ezzel kapcs.)és elköltözött otthonról, de ő kicsit más tészta, mert addigra befutott sztár volt- de még így is megvoltak a nehézségei a dolognak.
2016. jún. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!