Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az anorexiából ki lehet-e...

Az anorexiából ki lehet-e lábalni VÉGLEG?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni. Kiskoromban kialakult nálam az anorexia (kb. 3 éves lehettem, súlyos családi gondok álltak a háttérben), elvitt anyám gyerekpszichológushoz is. Sajnos ez éveken át tartott, maga volt a földi pokol. Sajnos a gyerekkorom sem volt (többek közt emiatt is, persze) jobb, vannak olyan időszakok, amik teljesen kiestek (pl. bírósági tárgyalások, hetekre nem is emlékszem) Egyáltalán nem éreztem éhségérzetet, olyan volt, mintha egy hatalmas gombóc lenne a torkomban, és mintha folyamatosan "gyomoridegem"lett volna (volt hogy több órát is ültem a tányér fölött naponta többször).

Ezen szerencsére 3-4 talán 5 év alatt szép fokozatosan túljutottam, most ott tartok, hogy imádok enni, a főzés az egyik hobbim (szerencsére nem látszik meg az alkatomon). Sokszor többet eszek mint egy férfi, hihetetlen mennyiségeket vagyok képest betolni (lehet hogy ez már a másik véglet, bár a családban mindenki zabagép, lehet hogy csak örököltem).

Viszont sajnos ha nagyobb stresszhelyzet ér, ugyanezt a tipikus érzést kezdem érezni a torkomban, gyomromban, képtelen vagyok enni, hányingerem van a kajától. Pl. egy vadidegen helyen vendégségben, vadidegen emberek között, akik nem voltak túl szimpatikusak, újra előjött. Mindenből ettem pár kanállal, de úgy kellett lenyomnom. (azt mondtam, hogy gyomorproblémám van). Ekkor nagyon megijedtem, mert nem szeretném, ha ez esetleg újra előjönne. Eléggé bepánikoltam, hogy bármikor visszatérhet, rettegek ettől. (persze nem kórosan, napi szinten, de azért néha elgondolkozok rajta). Természetesen most már talán annyival lenne könnyebb, hogy tudom, hogy enni KELL, megenném a napi minimumot, de nem mindegy, hogy élvezettel eszem, vagy úgy hogy undorodok az ételtől.

Sikerült már valakinek kilábalnia teljesen? Esetleg van olyan, aki nem testképzavar miatt lett anorexiás? Vagy örökké fennáll a veszély, hogy visszatérhet? Eléggé erős, kitartó személyiségem lett (talán pont a történtek miatt), ez talán meggátolhatja?

/Sajnos hiába meséltem el a legjobb barátnőmnek, soha nem kellett (szerencsére) átmennie ilyenen, és úgy érzem nem tud megérteni, a családdal pedig nem akarok erről beszélni. Pszichológusra pedig sajnos nincs pénzem, és már nem járok suliba (tehát az iskolapszichológus kilőve). Nyugtatót és egyéb szereket pedig nem szeretnék szedni/

Köszönöm annak aki végigolvasta!


2011. máj. 2. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van néha olyan, hogy nem bírok lenyelni egy falatot sem pl. vizsgák vagy első randik előtt. Szerintem ez normális, maximum nálad ez erőteljesebben mutatkozik a múltad miatt. Szerintem csináld azt, amit mondtál, nyomd le a torkodon a napi minimumot mindig. Ahogy kivettem a szavaiból, mostmár csak néha jelentkezik ez az idegesség nálad, szerintem ilyenkor várd meg míg elmúlik. (Úgyis elmúlik.) Viszont ha nagyon hosszú ideig fennállna, akkor rögtön fordulj orvoshoz! Annyiból szerencséd van, hogy te már tudod, mikor van szükséged segítségre és hol a hiba. Ha csak párszor van ilyen pl. azon a vacsorán amit írtál, akkor nem kell pszichológushoz menned szerintem.
2011. máj. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Sajnálom,ami veled történt,de tényleg:( Nekem sosem voltak ilyen vagy hasonló problémáim,de én úgy hallottam (van is ilyen ismerősöm),hogy ki lehet belőle gyógyulni VÉGLEG!Főleg (ahogy írtad),erős a személyiséged,akkor tuti le tudod győzni!Igazából én azt az elvet vallom,hogy az ember azt ér el,amit akar,de ezt el kell dönteni a fejében és a szívében is.

Olvastam nemrég valamelyik újságban (Meglepetés azt hiszem) egy kb.10 éves kislányról,aki szintén anorexiás volt,elásta a kajáját meg hasonlók és nagyon lefogyott.Heteket töltött kórházban,de meggyógyult,mert meg AKART!Ajánlom,hogy olvasd el a történetét,szerintem tanulságos.

Ha úgy érzed,hogy szakember kell mégis,akkor szerintem fordulj nyugodtan szakemberhez (pl.pszichológus vagy pszichiáter),van TB által támogatott is,sokat segíthet,ha mégis úgy érzed,egyedül nem megy.

Sok kitartést és sok sikert Neked:)

2011. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6%
Amit leírtál az nem anorexia.
2011. máj. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!:)

Igen, szerencsére ha megszűnik a stresszhelyzet, elmúlik ez a fura érzés is, úgy 1-2 órán belül.

Utolsó: ez anorexia, nem egy orvos megállapította, plusz én is utánaolvastam párszor.

2011. máj. 3. 19:03
 5/5 A kérdező kommentje:
Másodiknak: Köszönöm, meg fogom keresni azt a cikket:)
2011. máj. 3. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!