Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az anorexiából nehéz gyógyulni...

Az anorexiából nehéz gyógyulni, és kb mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 12:09
 1/9 Draug ***** válasza:
Minél nagyobb akarattal, belső erővel rendelkezel, minél inkább kívánod a változást, annál gyorsabban fog menni. Ezt nem lehet pontos időben mérni... de csak rajtad áll ;)
2011. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
gyere el majd én meg gyógyítalak adok enni,napi 5-ször ,pillanatok alatt rendbe jössz
2011. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó leírta a világ egyik legnagyobb marhaságát, látszik, h fogalma sincs róla.


Igen, baromi nehéz gyógyulni. Akaraterő kell hozzá, meg h valahogy elfogadd, csontsovány vagy, nem kövér.

2011. aug. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha budapesti vagy tudok ajánlani egy jó kineziológust, aki biztosan fog tudni segíteni. írj privit.
2011. aug. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia, igen baromi nehéz. Főleg ha a környezeted nem tekinti betegségnek. Aki együtt él egy anorexiással rengeteg türelemmel kell, hogy rendelkezzen, hogy amikor nem akar enni, rávegye, ne hagyja hogy önmagát sanyargassa, stb.

Emberfüggő, hogy kinek mennyi ideig tart, de az a legrosszabb benne, hogy nagyon egyszerű visszaesni.

2011. aug. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz és bonyolult a gyógyítása, több orvos összehangolt munkája kell hozzá. Ezért is kell kórházba menni vele. Ha nem csinálják jól, akkor bulémiába csap át.
2011. aug. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem -de, ez tényleg csak az én véleményem- az anorexia nem alakul ki ok nélkül.


Rendben, rengeteg csontsovány nőt mutatnak a TV-ben, a kifutókon, a magazinokban, mégsem lesz mindenki anorexiás. Maximum csak megvonja a vállát, hogy "Én soha nem leszek ilyen sovány, de kár!" És ennyi.


Az anorexia nagyon súlyos betegség, és szerintem ezeken a dolgokon kívül biztos, hogy áll a hátterében valamilyen lelki probléma, amit a fiatal lányok a családjukból hoznak legtöbbször.

Mit tudom én: az édesanyja nem fogadja el a lányát, úgy, ahogy van, ellenséges vele, kritizálja, és ez jön ki úgy a lányon, hogy nem eszik, mert tökéletes akar lenni.

De ez csak egy példa.

Mindenkinél más az ok.


De, a lényeg, amit mondani akarok, hogy először az igazi problémát kell megkeresni, és feltárni, aztán meggyógyítani, és ekkor lehet gyógyítani az anorexiát.


Szerintem az anorexia nem MAGA a probléma, hanem egy súlyosabb problémának a tünete.

2011. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző, velem egy az egyben ez történik.
2011. aug. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az anorexia a felgyógyulást követően is okozhat halált....
2011. aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!