Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet az anorexiából...

Hogy lehet az anorexiából lelkileg is kijönni?

Figyelt kérdés

Hát ugye anorexiás voltam nyáron, majd egészen október közepéig (de szeptember-októberben már ettem naponta 1x egy péksütit, augusztusban 1 hétig meg csak kakaó blabla, és volt augusztusban egy 2 hetes gyógyulásom ideiglenesen)

na azóta helyrerázódtam, eszem rendesen, viszont tegnap volt fenn karácsony miatt a nagyanyám, akitől régebben minden évben, állandóan megkaptam hogy fogyjak le.

Tegnap először azt kaptam, hogy fú, de sovány vagy, pont mint anyád. Aztán mikor a térdére ültetett, elkezdte csipkedni a hasamat (ami miatt fogyóztam régebben) és elkezdte mondani, hogy mégsem vagy olyan sovány, vagyis megint jött azzal, hogy fogyjak le. ez volt ebéd előtt, és elhatároztam, hogy oké, te akartad nagyanyám, akkor nem eszem, pedig elég éhes voltam.

végül ettem, de persze tömni akart, hogy na, edd meg azt a kis krumplit... -.-

Barátom azt mondja, hogy nyugodtan sütizzek, mert így is nagyon vékony vagyok, egy haveromnak meg meséltem a nagyis-storyt, és ő is azt mondta hogy nagyanyám elég rosszul lát (a régebbi szívatásra is mondták, hogy egy nagyon picit volt igaza benne).

És az a szar, hogy néha tényleg szívesen abbahagynám az evést, de tudom, hogy rohadt gyenge lennék, ezért nem teszem, de wááh...

ilyen nehéz kijönni?


2010. dec. 27. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
hány éves vagy, megmondanád? :)
2010. dec. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

17 leszek tavasszal

160 cm vagyok, most 43 kg

49ről indultam, de hiába volt normális az a súly is, de azzal azért dundi voltam (sok csokit ettem, és hájba jött fel, de naaagyon sok)

október közepén 38,5 kg voltam.

2010. dec. 27. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam hasolnó helyzetben, igy muszály neked irnom, remélem segiteni fog a válaszom. Nagyon szeretném ha igy lenne, mert tudom milyen szörnyű ez a dolog...ilyen vivódások közepette élni a mindennapokat. Mert igazából ez egy hatalmas, és hosszútávon elviselhetetlen harc önmagaddal és a környezeteddel.

Tudom, ha azt mondom hagyd abba, a válaszod az lenne, hogy nem megy...mert annyira behálózza a mindennapjaidat...a gondolataidat. És aki nem élte ezt át, nem tudja, hogy miről beszél.

Szóval...nekem a minimum 43 kg. volt 167 cm-hez. Szörnyen néztem ki...nagyon csúnyán lefogytam, látszodtak a csontjaim. Féltem pólokat is felvenni, a nadrágjaim lógtak rajtam...mindenki szörnyülködött. Hidd el, senkinek sem tetszik ha sovány vagy...a nagyid nem tudja miről beszél, ne hallgass rá!

A fiúknak sem jön be, és egy idő után te sem érzed jól magad. Én már odajutottam, hogy féltem tükörbe nézni, undorodtam szinte a csontjaimtól, amik kilátszodtak.

Hiába vettem fel bármit, szörnyen állt, lehetett akármilyen csodás darab. Persze ezek csak külsőségek...az egészségedre gyakorolt hatása még szörnyűbb: nekem kimaradt a havim is néhány hónapig, rohangáltunk az orvosokhoz...rengetege vitaminhiány...szép lassan leépited a saját szervezetedet az anorexiával, aztán súlyos betegség léphet fel, amin már nem tudsz segiteni, és ezzel végérvényesen tönkreteszed az életed. Gondolom ezt te sem szeretnéd.

Egyik nap, leültetett a családom, és elmagyarázták mindezeket. Rádöbbentem, hogy nem akarom ezt tenni magammal...mert boldog életet és igéretes jövőt szeretnék. Rájöttem arra is, hogy nem mehet igy tovább, másnaptól elkezdtem normálisan enni. Ami még sokat segitett, h a neten nézelődtem ellenpélda után. Ird csak be h "anorexia" és olyan képeket látsz, amiktől tuti végiggondolod az életed és az ideológiákat.

Azóta 5O kg vagyok...és szuperül érzem magam. Vigyázok, hogy mit eszem azért, mindent csak mértékkel, de nincs több kóros fogyókúra.

HIdd el, azóta rengeteg pozitiv visszajelzést kapok, újra tele vagyok önbizalommal és fiú rajongókkal...(az anorexiám alatt csak megrettenéssel néztek rám), azóta minden rendbejött.

Neked is ezt ajánlom, ha szeretnél boldogan élni...

A nagyidat pedig hagyd, nem jól látja, ebben 1OO%-os vagyok! Állj talpra, végy erőt magadon! Itt az ideje, hogy boldog légy, jól érezd magad a saját bőrödben és önálló egyéniséged legyen'! Sok sikert!

Majd ird meg, hogy haladsz:)

2010. dec. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

-Szia!

TDK dolgozatunkban írunk Anorexiás betegekről...(És felkeressük őket, már amennyiben ez megadatik..)A te segítségedet szeretnénk kérni a témával kapcsolatban. Természetesen ha nem jelent gondot számodra, ha nem gond kérlek írd meg hol tehetjük fel kérdéseinket.(email cím kéne) Segítséged előre is köszönjük Gitta&Gréta U: nyolcadik osztályos tanulók. És bocsi hogy nem a kérdésedre írtunk választ(találkozás nem feltétel)

2011. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!