Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy valakinél a...

Lehetséges, hogy valakinél a stressz jó hatással van az agyra?

Figyelt kérdés

Olyan érzés, mintha stressz, nyomás alatt az agyam aktiválná magát, mint egy vészjelzés.. és jobban tudok logikusan gondolkodni... legalább is eddig azt vettem észre.. Ez lehetséges?!

18/L


2011. máj. 2. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, én is ilyen vagyok.

Vizsgák alatt, állásinterjú alatt a stressz hatására sokkal több dolog eszembe jut, mint otthon, vagy egy sima felelésnél.

Amit ott el tudtam mondani, azt ha az utcán kérdezné egy járókelő, biztos nem tudnám.


Ez szerintem egy nagyon klassz dolog. Sok ember leblokkol ilyen helyzetben, meg se tud szólalni.

Mennyivel jobb, ha stressz hatására az agy felkapcsol ötösbe. :)

2011. máj. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez mindenkinél így működik a stresszhormonok hatására.

Viszon átbillenhet túlműködés esetén blokkolásba

2011. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy sokszor nem tudok logikusan gondolkodni, de stresszhelyzetben képes vagyok rá, felpörgeti magát az agyam.. Most akkor ez egyáltalán nem furcsa?:O:)
2011. máj. 2. 20:25
 4/7 anonim ***** válasza:
nem. Ez a mellékvesekéreg homonjainak normális működése.
2011. máj. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor én még "szerencsés" helyzetben vagyok? Mert mások kis stressz hatására is rögtön blokkolnak.. Most volt ma a magyar írásbeli érettségi, egyáltalán nem izgultam, teljesen nyugodt voltam... Szerintem jobban pörgött volna az agyam, ha kicsit izgulok legalább :S
2011. máj. 2. 20:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Olyan igazából, mint amikor a szervezet vészhelyzetben mozgósítja a tartalékait, amikor felszabadul az adrenalin.. mintha érezné az agyam, hogy most vészhelyzet van, és össze kéne kapnia magát :)
2011. máj. 2. 20:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Ami neked kis stressz, az másnak lehet nagy. Nem pontosan ugyanúgy működünk.
2011. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!