Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan érjem el, hogy ne...

Hogyan érjem el, hogy ne parázzak mindenen?

Figyelt kérdés

Bármit csinálok/csinálunk a suliban (puskázás,beszélgetés,telefonozás órán),akkor utána annyira félek vmitől...Nem vagyok stréber,csak félek...A többiek meg mondják,hogy úgysem lesz belőle semmi,ha meglátnak,ne legyek már ilyen besz*ri.

Hogy győzzem le ezt?

14L


2011. máj. 3. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
te pánikbeteg vagy, amin szakember gyönyörűen tud segíteni!
2011. máj. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hát ezzel én is így vagyok..

én megpróbálok nem foglalkozni ezzel a "rossz érzés"el, és akkor sokkal jobb, és hamar elfelejted. én már a puskázásoknál, meg az órai telefonozásnál meg ilyeneknél már nem is félek, mert mi másokat szoktunk csinálni..

pl. bátyjáimmal éjjel kiszökünk

pia, cigi a bulikban..


szóval csak próbálj ne foglalkozni vele :D

2011. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok!


Második válaszoló, és még büszke is vagy rá, hogy felelőtlen és hálátlan kis "hülye gyerek vagy"

Gratulálok, és még az ilyenekből lesz a jövő nemzedéke! Vicc :D:D:D:D

Gondolom kamasz vagy, most még azt hiszed ez a menő, te ettől nagyobb leszel!

Sebaj, remélhetőleg kinövöd, és nem marad meg benned, és leszel egy alkoholista drogos nem írom le, hogy mi!

2011. máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Hasonló "jókislány" vtam általánosban talán 6ik osztályig. Nah mondjuk később se én lettem az osztály lelke meg a nagydumás, csak már megmertem kockáztatni dolgokat. Fiú osztályba jártam, és ahogy nőttünk, nőttek a balhék főleg a fiúktól, bár néha én voltam az értelmi szerző... vagyis én viccből mondtam vmit, ők meg megvalósították.


Mondjuk én csak úgy voltam, hogy csendes és szégyellős, meg azért nem mertem semmi "illegálisat" csinálni órán, mert mit fognak szólni a felnőttek.


De valahogy lassan fel oldódtam én is valamennyire, aztán tavaly gimnazista lettem, új emberek, új közösség és bár néha ha olyan a hangulatom még csendes vagyok, vagy ha frusztrál a közeg akkor keveset beszélek, de amúgy elvagyok.


Őszintén, szerintem azt kéne átgondolnod mitől félsz? A tanárok véleményétől? Vagy attól, hogy mi lesz ha megtudják a szüleid és mit fognak gondolni? Ezt kéne magadban rendbe rakni mitől félsz... És átgondolni, hogy az megéri-e, mi lehet a legrosszabb ami megtörténhet?

2011. máj. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A szüleim véleményétől is,mert szinte az egész város ismeri őket és engem is tisztelettudó "jókislányként" ismernek...Ilyen voltam tavalyig,de utána valahogy megváltoztam.Anyáék ezt itthon nem nagyon veszik észre,meg a vendégségekben is aranyos,kedves,cuki vagyok...
2011. máj. 3. 19:16
 6/7 anonim válasza:

Előző vagyok. Szóval az a kérdés most, hogy te beszéled be magadnak, hogy ezt a jókislányságot várják el tőled, vagy tényleg így van. Mert ha az előbbi akkor próbálhatnál lazítani egy kicsit és szerintem azt kéne még eldöntened, hogy akarsz-e ezen változtatni vagy sem. Mert lehet, hogy ez így jó neked csak a környezeted csesztet, akkor ne akarj változni, mások véleménye miatt nem szabad. De ha neked is kényelmetlen - nem az emberek miatt, hanem - mert nem érzed jól magad, akkor kell megpróbálnod egy aprócskát változtatni.

Félre értés ne essék senkin nem buzdítok az eredendő bűnre vagy ilyesmi.

De egy picit át kéne gondolnod a dolgot, hogy mi volna ha csak kicsivel próbálnál vagányabb lenni, nem radikális változásra gondolok, hogy játszd el, hogy valaki más vagy, nem. Egyszerűen csak az, hogy ha felvetődik benned ez a dolog biztos elképzelted már magad, milyen volna, ha kicsit bátrabb lennél ahogy te fogalmazol. Ha annak csak egy töredékét tűzöd ki magadnak célul és sikerül megvalósítani... úgy hogy közben jól érzed magad a bőrödben akkor jó szerintem... és még mindig önmagad vagy. De nem vagyok se pszichológus se semmi, szóval lehet, hogy tök hülyeséget hadováltam itt össze, nem kell feltétlenül megfogadni a szavaimat.


17/L

2011. máj. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha viszont a szüleid fognak nagyon akkor szerintem le kellene ülnöd velük és megbeszélni.

(az előző vagyok még mindig)

17/L

2011. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!