Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek tükörbe nézni. Ez betegség?

Félek tükörbe nézni. Ez betegség?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy gyerekes hülyeség így felnőtt fejjel, de mostanában félek tükörbe nézni. Attól tartok, hogy magamat majd valami nagyon rusnya, sebhelyes, ijesztő lénynek látom, vagy mögöttem fog állni egy ilyen, legalább is a tükörben ezt látom majd. Vagy esetleg magamon fedezek fel valamit, ami nem odaillő. (valami óriási sebet, vágást, hiányzó részt)


Már rettegek attól is, hogy elmenjek a tükör előtt. Ez néhány hete van így, és tény, hogy elég sok stressz ért. Erre simán rá lehet fogni, ugye? vagy ez betegség?


2011. máj. 4. 15:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szerintem ez azért van mert félsz önmagadtól talán már betegesen is. szerintem fogj egy kis kézi tükröt és lesz ami lesz nézz bele és kezd el nézegetni magadat, győzd le a félelmeidet, gondolj arra hogy még senkinek se lett semmi baja attól hogy a tükörbe nézett.
2011. máj. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez nagyon különös, ha tényleg annyira súlyos akkor fordulj orvoshoz.

És amikor belenézel a tükörbe akkor látsz vmit? (mámint amikket felasoroltál: óriási seb, vágás, stb.)

2011. máj. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nem, odáig el sem jutok, mert rettegek belenézni. Szó szerint rosszullét fog el a gondolattól is hogy belenézzek.
2011. máj. 4. 15:45
 4/15 A kérdező kommentje:
amúgy tükör se kell, már az arcomhoz nyúlni is félek, mert attól rettegek, hogy hiányzó részt tapintok ki, vagy ragacsos sebbe nyúlok. Pedig elvileg nem kéne ilyentől félni, sima a bőröm, nincs semmi bőrbetegségem.
2011. máj. 4. 15:47
 5/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok lehet hogy nagyon sok horror filmet nézel.:)
2011. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
szerintem fordulj szakemberhez.
2011. máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem nézek horrort. Nem hiányzik az én idegeimnek.
2011. máj. 4. 19:47
 8/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? A gyerekek szoktak ilyesmitől néha szorongani.
2011. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én a helyedben beszélnék erről a háziorvosommal,és ő eldönti,hogy ad-e beutalót egy ilyesmire szakosodott osztályra:)Nem kell félni,ott megvizsgálnak,kikérdeznek,és eldöntik,hogy egyáltalán felvesznek-e.Ha igen,te kérheted a saját felvételed,pszichoterápiás vagy egyéb kezelést.Ha nem szeretnéd,akkor még simán elsétálhatsz,és kereshetsz magadtól megoldást.
2011. máj. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én akkor érzek hasonlóan, amikor álmosodom.
2011. máj. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!