Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy 24 éves zártosztályt...

Egy 24 éves zártosztályt megjárt bipoláris zavarokkal küszködő betegnek milyen esélye van arra, hogy valaha pszihológus vagy pszihiáter lesz?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 02:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

ha tünetmentesíteni tudod magad, akkor akármennyi.

[link]

2010. márc. 14. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Rablóból lesz a legjobb pandúr.
2010. márc. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

PsziChológus, psziChiáter. C-vel, ha már ezt a szakmát akarod választani.


Azt szokták mondani, hogy teljen el két év a teljes tünetmentességtől. Amíg benne vagy a betegségben, ellenjavallt. Azért is, mert függetleníteni kell magadat a saját problémáidtól, amikor a kliensre figyelsz, és azért is, mert a kliensek érzései, a terápiában történtek nagyon komolyan visszahatnak mgára a terapeutára, akinek emiatt szupervízióba kell járnia egy kollégájához; ha pedig a terapeuta instabil, akkor ő maga kerül veszélybe.

2010. márc. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó, te az vagy?

Akarsz beszélni róla? :)

2010. márc. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok.
2010. márc. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%
Inkább válassz valami mást. Ha a saját problémáidat sem tudod megoldani, hogyan tudnád másokét?
2010. márc. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
51%

A bipoláris betség nem probléma, hanem betegség aminek a megoldsa önmagaában kevés, kezelni kell, de sajnos nem mindeni jut hozz a jó kezeléhez...

egyik ismerősöm pont bipoláris zavar, mániás depresszió felpörgött szakaszból jön ki, de az injekció amit kap + litiumtól, annyira reszket, hgy hihetetlen...

Akinetont szed... Tudtok ennél jobb gyógyszert erre?

2010. márc. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
én spitomint és zyprexát szedek
2010. márc. 14. 19:14
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló céljaim vannak, mint neked. Diagnózisként skizofrénia. megjártam már a zártosztályt, végigszedtem az antipszihotikum kínálatot, majd 4 év múlva kiderült, hogy közöm nincs a skizofréniához. Gyógyszert sem szedek már. Az orvosok meg csak vonogatják a vállukat, hogy hát előfordul az ilyen félrediagnosztizálás. Hogyne... az ő trehányságuknak köszönhetően. Részben ezért is szeretnék ezzel foglalkozni. Hogy legalább egy kicsit hozzájárulhassak ahoz hogy mást ne hurcoljanak így meg mint engem.

Egyszóval.. miért ne?;)

2010. márc. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Amúgy nem hízol a zyprexától? ( még az előző)
2010. márc. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!