Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van akkor, ha nincs pénzem...

Mi van akkor, ha nincs pénzem a gyógyszereimet kiváltani?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Miovel mentális egészség témában írtad ki a kérdést, gondolom antidepresszánsról vagy szorongásoldóról van szó. Ezek nagy része magas támogatással rendelkezik ha szakorvos írja fel, tehát lehet hogy egy több ezer forintos gyógyszerért csak pár százat kell fizetned.
2011. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocs, de az a párszáz nem párszáz, főleg ha több gyógyszert is ki kell váltani, akár három-négyezer is kijöhet végösszegnél.

Nem minden gyógyszerre magas a támogatás.

Pl. hiperaktivitásra két gyógyszer van forgalomban. Az egyik 1600 körül, a másik megfizethetetlenül drága.


Antidepi is van 2000 körül.


Ha valaki teszem azt épp rokkantnyugdíjas, annak meg a havi 500 is lehet rettentő sok.



Kedves Kérdező!

Kérj időpontot a dokitól, és beszéld meg vele, mi a teendő. Tud felírni olcsóbbat, vagy van más megoldás? Ha tényleg pszichiáter írt fel gyógyszert, akkor ő meg kifejezetten tudni szeretné, ha nem szeded a felírt bogyókat.

2011. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, körülbelül 2100 Ft-ra jön ki a négyféle gyógyszerem Eü támogatással (pszichiáter írja fel). Most nincs ennyim, a szüleim nem tudják, hogy gógyszereket szedek (nekik sincs sok pénzük), szó szerint koplalni szoktam, hogy az ebédre adott pénzből kijöjjek, de most úgy tűnik nem sikerül, kedden kellene kiváltanom az újabb adagaot.
2011. máj. 11. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudod, én szívesen meghitelezném neked a gyógyszereid árát. Ha megkeresel, és az itteni gyógyszertárban kiváltod a gyógyszert, én kifizetem helyetted.
2011. máj. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen, de osztálytársi körben sikerült most megoldanom - 600 ft hiányzott a kétzerhez. Hétvégén vissza fogom neki adni, és utána kezdek gyűjtögetni a jövő havi adagra.
2011. máj. 17. 08:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia Kedves kérdező!

Azért még ne dobd el a címemet....

2011. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, köszönöm szépen, meglepő, hogy vannak még ilyen emberek!!
2011. máj. 19. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!