Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Újra elkezdtem szedni a...

Újra elkezdtem szedni a szorongásoldó és antidepi gyógyszereimet, de a családomnak nem merem megmondani, mert balhét csinálnának. Nekem meg egyre növekvő bűntudatom van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már megpróbáltam beszélni erről, de mindig falba ütközöm náluk.
2010. márc. 5. 06:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy tavaly nyáron megpróbáltam elhagyni, de fél év után ismét szükségét éreztem, hogy szedjem. Szüleim azt mondják, hogy ki se váltsam, mert drogossá válok tőle.Lelkifurdalásom van, de ők kényszerítenek rá a hazugságra.
2010. márc. 5. 07:05
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
TE érzed, hogy mire van szükséged, a TE életed és a TE egészséged! Menj el újra a dokihoz, hátha egy gyengébb gyógyszer is elég lesz! Vagy próbálj meg gyógyteákat inni, hátha segít! Esetleg próbálj ki homeopátiás szereket, hátha a szüleid ettől megnyugszanak. A lényeg, hogy valahogy kezeld/kezeltesd magad, ne hagyd, hogy uralkodjon rajtad a betegség! Jobbulást!
2010. márc. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Tavaly én is olyan depis voltam hogy szorongásoldót írtak. 1 hétig szedtem, aztán elmentem akupunktúrára, és homeopátiás szereket szedtem, és szedem azóta is folyamatosan. Elkezdtem magamnak a fülakupresszúrát csinálni/ ujjal kell nyomogatni bizonyos pontokat/, a 3. nap után éreztem hogy "kezdek felengedni". azóta is minden reggel mielőtt felkelek, megnyomogatom a pontokat a fülemen, már altatót sem szedek éjszakára, azelőtt meg még altatóval sem tudtam aludni. Ha érdekel, el tudom küldeni emailben a fülakupresszúrás leírást.Nagyon ajánlanám, hogy próbáld ki a homeos bogyókkal együtt. Engem tavaly nyár óta mintha kicseréltek volna!!!
2010. márc. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ne legyen bűntudatod mert ez egy betegség és igenis létezik.Én is voltam benne vagyis vagyok is mert ebből kigyógyulni teljesen nem lehet. Én homeopátiás Dr.Schüßler 5-ös Kálium sót szedtem mert az az idegek normális működését szabályozza gyógyítja.

És ami a legfontosabb ne titkolózz és is ezt tettem és csak még rosszabb lett. Mondj ki mindent amit érzel ne titkolózz ne bujkálj mert mikor én is megnyíltam mások előtt akkor mesélték h nekik is vannak problémáik.

Hasonlók de nem ugyanazok mert 2 egyforma depresszió nem létezik, mindenkinél más és más a kiváltó ok.

Szóval nézz szembe vele mert csak így sikerülhet. Én a homeopátiában hiszek mert attól nem leszek olyan mint 1 zombi. És szerintem túl fiatalok vagyunk ahhoz h nyugtatóval tömjük magunkat....

Sok sikert...és még annyit hogy ha egy nap arra ébredsz hogy túl sötétek a felhők akkor gondolj arra hogy ki fog sütni a nap!!!!

2010. márc. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem a nagy titkolózás nem vezet jóra, ráadásul ez is csak fokozza a szorongást (mikor jönnek rá...). Én a természetes megoldások híve vagyok (légy közösségben, sportolj, egézséges táplálkozás bla bla bla), de ha nem megy, akkor szerintem tájékoztasd a szüleidet, hisz komoly támáról van szó.
2010. aug. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
lemaradt a végéről, hogy hiába próbálnak ellenkezni a témával kapcsolatban, akkor is muszáj lesz találnotok egy időpontot, mikor komolyan elbeszélgettek erről.
2010. aug. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!