Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha csak nyomás hatására, nem...

Ha csak nyomás hatására, nem önszántamból mennék pszichológushoz, megéri egyáltalán?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok. Csak nagyon nehezen nyílok meg bárkinek, és nem érzem, hogy egy vadidegennek ki tudnék tálalni. Ez még nem is lenne baj, viszont egyáltalán nincs bennem együttműködési szándék. Valószínűleg azért, mert az eddigi összes pszichológusomat úgy vezettem meg, ahogy akartam, a legtöbbtől úgy jöttem el, hogy kijelentette, hogy még depresszióm sincs, nemhogy komolyabb bajom. Valahogy nem tudom őket komolyan venni, és egyáltalán nem hiszem, hogy bármilyen problémámra segítséget tudnának nyújtani. Egyik barátnőm pedig erősködik, hogy menjek pszichológushoz. Szerintetek menjek, vagy felesleges belevágni a hozzáállásommal?
2011. máj. 11. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ennyire ragaszkodsz a depressziódhoz, akkor felesleges bárkihez is menned. De szerintem kizárt, hogy az lennél, mert akkor nem igy viselkednél.
2011. máj. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

tudod a pszichológus sem gondolatolvasó

ha azt mondod neki hogy nincs semmi baj, akkor úgy is gondolja hogy tényleg nincs semmi

biztos van aki észrevette, de ők meg téged nem tudnak komolyan venni

a depresszió olyan hogy akarni is kell a javulást, most ő nem tud neked úgy segíteni ha te sem akarsz magadon

úgyhogy gondolkozz inkább ezen és döntsd el hogy mit akarsz, ha nem kell segítség akkor ne rabold az idejét

2011. máj. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint már próbálkoztál pszcihológussal, csak furfangosan megvezetted őket.. most honnan jött az ötlet, hogy most se szeretnél menni, de csak kéne egy újabb próba?

Hát szerintem így felesleges elmenni, tökéletesen egyetértek az első válaszolóval.


A második válaszolóra reagálva: az nem nevezhető pszichológusnak, aki arra, hogy "nincs semmi bajom", arra rögtön rávágja, hogy "akkor minden rendben, viszont látásra". Azért vannak a verbális kommunikációnál árulkodóbb jelek. Szerintem, ha több szakember nem látta a kérdezőt problémásnak, az nem az ő trükközésének volt az érdeme.

2011. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!