Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valami jól bevált módszere...

Van valami jól bevált módszeretek arra, hogy levezessétek a hirtelen, de annál intenzívebben feltörő idegbajt, amit egy ember vált ki belőletek?

Figyelt kérdés
Biztos van (volt) az életetekben már olyan ember, akinek már a puszta jelenlététől is görcsbe rándul a gyomrod, mert egy pszichopata és kikészít idegileg. Mit csináltok, hogy ezt gyorsan levezessétek? (Belőlem anyám vált ki kimondhatatlan indulatokat és nincs olyan 10 perc, hogy ne szólna be valami miatt.)
2011. máj. 12. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Járj rendszeresen futni, nagyobb lesz a türelmed. Ennyi évesen az embert nem lehet megváltoztatni.
2011. máj. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tetris ***** válasza:
Kerüld el.
2011. máj. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy hirtelenharagú ember, bár egyszer lettem olyan szinten ideges egy osztálytársamra, hogy lerúgtam volna a lépcsőn. Mégsem tettem meg, visszafogtam magam és jó sok mély ki-be légzés után lehiggadtam és rájöttem nem ér meg nekem annyit az az ember. :)
2011. máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én viszont örököltem jóanyám ideges természetét, de ha nem lenne a közelemben, nem lennék ennyire ilyen, mert ahogy írtad utolsó: más emberre azt mondanám, nem éri meg. Elkerülni nem tudom, nem lehet, de remélem hamarosan már összejön az elköltözés, ha addig össze nem omlok teljesen, Már büszkélkedek egy refluxszal és pánikbetegséggel (persze ezek csak részben miatta). Mindezt 2-3 év alatt. Tehát a nagy levegővétel rajtam már nem segít. :(
2011. máj. 12. 21:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért érdekes megtudni, itt a neten, hogy hány embernek van komoly problémája az anyjával. Vajon mi az, ami ennyire kikészít? Talán lenne ötletünk is, ha tudjuk, mivel állsz szemben?
2011. máj. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden szenvedes es rendellenes mukodes (ebben az esetben a kapcsolatod anyaddal) az ellenallasnak/ellenkezesnek az eredmenye. Ha az ellenallas/ellenkezes megszunik, akkor a szenvedes is megszunik.


Van egy keped a vilagrol, hogy dolgoknak hogyan kell mukodniuk, embereknek hogyan kell viselkedniuk. Amig dolgok ugy vagy eleg hasonloan mukodnek, ahogy te elkepzelted, illetve emberek ugy viselkednek, ahogy elvardo toluk, addig minden okes. Amikor valami nem ugy mukodik ahogy akarod (pl egy szamitogep), akkor merges leszel. Miert? Mert ugy erzed, hogy elvesztetted a kontrolt a targy felett. (ezt Windows-al mar mindenki atelte :)

A kontrol elvesztese idegesseggel jar, frusztraciot okoz.


Ugyanez embereknel. Amikor anyad ugy viselkedik, ahogy neked az nem tettszik, akkor - mivel ugy erzed elvesztetted a kontrolt - idegbajos leszel.


Tudod nem az idegbajt kell kezelni, nem a pszichopatat kell leutni, nem a gyomorgorcsot kell feloldani, hanem az egesz gondolatodat, gondolat vilagodat kell megvaltoztatnod errol a helyzetrol. Es a sajat gondolatod megvaltoztatasat senki mas nem tudja helyetted megcsinalni. Viszont neked csak annyiba kerul, hogy elhatarozod, hogy mostantol maskepp gondolsz a dologra. Elhatarozod, hogy mostantol a kontrol elvesztese olyan dolgokkal szemben, amikre nem tudsz hatni, nem tragedia. Eldontod, hogy mostantol nem baj, ha nem tudsz olyan dolgokat iranyitani, amik kiesnek az iranyitasod alol.


Az elejen lehet h kicsit nehez lesz, de nem lehetetlen. Hidd el, nagyon sokan probaltak mar rajtad kivul, es sikerult.


Figyelj, amig valami felett van kontrolod, azon tudsz valtoztatni. Peldaul amikor vezetsz, akkor kontrolod van az auto felett. De ha jegen megcsusznak a gumik, akkor elveszited az iranyitast. Hiaba kezdesz duhongeni, mergelodni, csapkodni, amig a csuszas abba nem marad, nem nagyon tudod iranyitani a verdat. Es mivel nincs felette iranyitasod, nincs is ertelme hogy duhrohamot kapj. Vard meg nyugodtan, amig ujra visszater az iranyitas a te kezedbe es folytasd az utad.


Ugyanez anyaddal. Anyad egy onallo leny. Nem tudod a viselkedeset iranyitani. Es mivel nem tudod, ezert nem is erdemes mergelodnod, mert refluxszal es panikbetegseggel sem fogod tudni soha iranyitani ot.

Amit tudsz: el tudsz ezeken gondolkodni, valtoztanti tudsz a hozzaallasodon, bele tudsz nyugodni, hogy Windows-t ;) es anyukakat nem lehet iranyitani, mert a sajat fejuk utan mennek mindig, es tudod elvezni az eletet.


A refluxszal meg a p.betegseggel pedig ne buszkelkedj, mert senki masnak nem koszonheted, csak sajat magadnak. Hiaba akarod anyad sarkany viselkedesere kenni, a refluxert egyedul te (vagyis a gondolataid) a felelosek, senki mas!

2011. máj. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat! Amit leírtál, azzal én is tisztában vagyok elméletben, meg anyám is, a windows talán nem.. :)

Átültetni a valóságba, gyakorolni viszont sokkal nehezebb, de mindent meg fogok tenni, mert nem sok más választásom van! A betegségeimet viszont nem fogtam anyámra, csak része van neki is benne, pláne hogy annak ellenére, hogy tudja mi van, segítség helyett, csak elmélyíti őket (pedig nme buta nő, és tisztában van vele).

2011. máj. 14. 08:25
 8/8 anonim válasza:
Költözz ki a disznaj mellé az ólba, ganajászhatsz is alóla ha nagyon uncsi van és így elkerülöd anyukádat, nem tud fel*aszni a puszta jelenlétével 10 percenként. Other problem?
2012. ápr. 5. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!