Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan hogy egy ember a...

Van olyan hogy egy ember a túl sok tanulásba bolondul bele, és a végén az okos, zseni emberből egy zakkant, bolond ember lesz? Ismertek ilyen embert?

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha zseni nem is voltam, de jól tanultam, érettségi után bárhová be tudtam volna kerülni, az egyetem is jól ment egy ideig... de mivel az állandó tanulás miatt soha nem jártam emberek közé, ez egyre súlyosabb problémákat okozott, teljesen megzavarodtam, és abba kellett, hagynom. Nagyon szégyellem magam azóta is, hogy így alakult, de azóta hiába is próbálkozom, nem bírok tanulni, koncentrálni és még az utcára is alig bírok kimenni, és segítséget sem tudok kérni.


(25/f)

2011. nov. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Van olyan hogy egy ember a túl sok tanulásba bolondul bele"


Nincs ilyen.


" és a végén az okos, zseni emberből egy zakkant, bolond ember lesz?"


Van olyan, hogy valaki, akit a környezete "zseni"-nek tartott, végül "bolond" lesz a környezete ítélete szerint. Vagy azért, mert valamilyen pszichológiai probléma a felnőttkora elején, pl. egyetemi évei alatt "tört ki", míg addig nem látszott. Vagy pedig azért, mert bizonyos körülmények között (pl. középiskola) ugyanaz az ember jól tudott funkcionálni, más környezetben (egyetem, munkahely) már nem. Olyan, hogy valaki a tanulásba őrül bele, nincs. Ha félrecsúszik az illető élete, annak valami más oka van.

2011. nov. 19. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a háziorvos fia pont ilyen. Doktornak szerették volna a szülei őt is. Tök normális, átlagos gyerek, tinédzser volt, és a sok tanulásba beleőrült. Most a harmincas évei elején jár.
2011. nov. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: és miket csinál pontosan? Teljesen bekattant?
2011. nov. 27. 20:17
 5/5 homo ludensz ***** válasza:
Ismertem egy ilyen embert "doktor úrnak" hívták a háta mögött. Az anyjával lakott együtt s ő járt bevásárolni.Az anyja még élt valamennyire gondját viselte de utána olyan ápolatlanul járt az utcán a buszon hogy elképesztő.Úgy tudom ez az ember is diplomásnak készült. Nem hiszem hogy ha diagnosztizálták nála a pszichés tüneteket és megfelelő kezelésben részesül akkor ide jut. Értelmiségi család volt s voltak kapcsolataik az orvosi körökben is. Azt hiszem némi belterjes házasságok nagyobb genetikai rombolást tudnak tenni mint a sok tanulás.
2011. nov. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!