Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kezdjek újra mindent,...

Hogy kezdjek újra mindent, hogyha már megjártam a legnagyobb mélypontokat?

Figyelt kérdés
Lehet idiótának nézni, de olyan érzelmi szakadékban rakadtam már fél éve hogy már próbáltam eret vágni, megszökni, volt hogy leittam magam, szinte minden volt. Csak úgy vázlatosan a lényeg annyi hogy édesanyukám meg fog halni mert tüdőrákos, apa pedig nem segít mert anyukám kidobta mikor két éves voltam, ez az egyik. A másik, hogy akit szeretek, és akinek szintúgy kellenék alkoholmérgezéssel bekerült kórházba még októberben, és annyira szégyenlem magam előtt is hogy ő kell, hogy már teljesen kikészít a tudat. Ha látom remegek, rosszul leszek, teljesen önkívületi állapotba kerülök. Mondjuk ez bonyolultabb, sok idő óta húzódik, de nincs erőm leírni... Mindig kipróbálok új dolgokat, járok sportolni, új célokat tűzök ki magam elé, de nem tudok boldog lenni. Nem tudom hogy ez depresszió-e de folyton úgy érzem hogy csak futnék és futnék és ordítanék mert már nem bírom tovább. Folyton mélypontra kerülök, aztán megnyugszok és újrakezdem, de ez így nem mehet tovább. Pszychológushoz nem akarok menni mert még nem vagyok 18, mondhatjuk úgy hogy még anyagilag a szüleimtől függök velük viszont beszélni nem tudok erről mert nem vesznek komolyan. Már próbáltam, de őket nem érdekli...
2011. máj. 13. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves tortenet... :(

Tudod a legmelyebb pontrol a legszebb felkelni. Ami meg szep benne, hogy ezutan barki jon neked apro problemakkal, te mar egy tapasztalt, a pokol minden bugyrat megjart bolcs ember leszel es a kis-problemas embereknek a kisujjadbol kirazod a megoldast. Es ezert ok szeretni fognak!:)


De most komolyan: nagyon sok jo film, video, olvasmany van, ami segit abban, hogy megtalald onmagadban az erot arra, hogy kimassz a melybol. Nem kell mastol varni a segitseget. Benned van az ero, csak meg kell tanuld hasznalni. (ez msot kicsit jedi-sen hangzott de igy van.)

Nezd meg Dan Millman A bekes harcos utja c. filmet, vagy olvasd el a Vonzas torvenye c. konyvet.


Adj idot magadnak, nem loverseny az elet. Szeresd onmagad, simogad az arcod es mondogasd magadnak a tukorben, hogy szeretlek. Ez az egy eleted van, a te kezedben van a dontes lehetosege, hogy elqurd, vagy valami nagyszerut, boldogat hozz ki belole.

2011. máj. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem az hogy ezt a dolgot megpróbálod kibeszélni az már egy jó dolog.

A pia és a szerhasználat abban esetben ha menekülni akarsz a dolgok elől akkor nem megoldás. Szembe kell állnod a lánnyal akit szeretsz és megmondanod neki.

Ami anyukáddal történik az ellen sajnos nem tudsz tenni semmit. Bele kell törődnöd. Tölts vele minél több időt, tedd boldoggá. Akkor te is jobban fogod érezni magad.

Nézz bele önmagadba és próbáld meg megérteni mi folyik bent. A menekülés soha se megoldás.

2011. máj. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
lány vagyok egyébként...
2011. máj. 13. 22:49
 4/5 anonim ***** válasza:
18 évesen az életed elején vagy. Az életed még bárhogy alakulhat, nagyon jól is. Most rossz helyzetben vagy, de egyszer jobb lesz. Minél kevesebbet rágódsz a helyzeteden és sikerül másra figyelned, annál jobb lesz a közérzeted. Anyukád helyzetén nem tudsz változtatni, ápold, látogasd, beszélgess vele, idézzetek fel régi szép emlékeket. Azért akarsz futni és ordítani, mert feszült vagy. Viccen kívül, egy kis futás tényleg jót tenne. Meg az úszás, vagy akár a kerti munka vagy bármilyen fizikailag megterhelő tevékenység jót tesz az idegeknek. Az ivás, gyógyszer, önvagdosás stb. nem ajánlható, mert nem működnek. Egyszerűen nullát ér az alkohol mondjuk egy kiadós kapáláshoz vagy kőtöréshez képest idegnyugtatás szempontjából. A hangulatodon javít, ha minél kevesebbet gondolkozol önmagadról, és többet vagy társaságban, vagy van valami - munka, tanulás, zene, könyv - amire rá tudod irányítani a figyelmedet. Pszichológushoz is nyugodtan elmehetnél.
2011. máj. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mélyen együttérzek Veled, 16 éves kamaszlány voltam, amikor édesapám meghalt, szintén tüdőrákban.

Fontos lenne, hogy legyen körülötted olyan ember, akivel meg tudod beszélni a problémáidat, segít átvészelni a borzalmas napokat. Amíg anyukád él, legyél minál többet vele, beszélgessetek sokat, élvezzetek ki minden percet. Egy pszichológus nem lenne rossz, szerintem sokat tudna segíteni. Ne maradj teljesen egyedül, mert úgy minden sokkal nehezebb.

2011. máj. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!