Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A legnagyobb félelmem az,...

A legnagyobb félelmem az, hogy rákos vagyok/leszek. Hogyan tudom magam megnyugtatni?

Figyelt kérdés

A emntális egészség témakörbe írom, mert már többször előfordult, hogy beképzeltem magamon valami betegséget, elmentem kivizsgálásra, persze semmi sem volt.


De nem járhatok egyfolytában orvoshoz, meg kivizsgálásra. Hogyan tudnám magam megnyugtatni, vagy legalább elterelni a gondolataimat? Pszichológusra nem hiszem, hogy szükség van, inkább valami ötletre, ami megnyugtat. Csak úgy félek ettől a betegségtől...


Egyébként más téren teljesen rendben vagyok, jól alszom, nincsenek pánikrohamaim.


2011. szept. 12. 16:02
1 2
 1/12 tetris ***** válasza:
100%

Látod, magad is belátod, hogy a félelmed a betegségektől irracionális. Erre nincs más megoldás, mint a pszichiáter, aki kideríti, hogy mik okozzák a fejedben ezeket a helytelen gondolatokat.

Ha saját erődből nem tudsz úrrá lenni a félelmeden, akkor nincs mese, segítséget kell kérned egy szakembertől. Ha már a mindennapi életviteledet is akadályozzák a félelmeid, akkor lépned kell. Minél előbb, annál jobb, mert a gyógyulás esélye is nagyobb, ha még idejében elmész a dilidokihoz, mintsem akkor, amikor már belekerülsz a sürüjébe.

2011. szept. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1. menj el évente vérvételre, és ha bármi gyanús érték van, járj utána - többet nem tehetsz, de ez kb. elég is


2. táplálkozz egészségesen


3. sportolj


4. a testi egészségnek feltétele a lelki egészség is, vagyis az egészséges gondolatok


5. boldok, kiegyensúlyozott párkapcsolat

2011. szept. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és persze ne dohányozz, ne igyál, amennyire lehet, kerüld a vegyszereket, pl. kozmetikumokban.

2.

2011. szept. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy a stressz rákkeltő hatású, és minél többet idegeskedsz, annál nagyobb az esélye annak, hogy rákos legyél.

Menj el pszichológushoz egyébként, ő tud segíteni.

2011. szept. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igazatok van a pszichológussal kapcsolatban.


Egyébként évente járok vérvételre, de a környezetemben (nem rokonok) olyan sokszor hallottam, hogy 3 hete derült ki valakinél az, hogy rákos, 2 hónap alatt elvitte, stb. Ez nagyon megrémít.


Amúgy az egészséges éltetmódot is túlzásba lehet vinni, ha pl valaki azért megvon magától egy jó Big Mac-et, mert rákos lehet. Nem kell minden nap azt enni, de néha egy-egy még nem okoz problémát. Nem akarok a ló túlsó oldalára esni sem.

2011. szept. 12. 16:22
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat parázol ezen, előbb utóbb bevonzod magadnak. Írd le egy papírra, hogy: EGÉSZSÉGES VAGYOK, ÉS AZ IS MARADOK, MERT ERŐS A SZERVEZETEM. Rakd az ágyad közelébe, hogy felkeléskor, lefekvéskor ez legyen az első ill. utolsó amit látsz. Írj még egy ugyan ilyen papírt, és tedd olyan helyre, hogy állandóan magadnál tarthasd (személyi, pénztárca v. hasonló) ha jön a rossz gondolat, de időnként "csak úgy" is vedd elő és olvasd magadnak. az is használ, ha magadtól mondod, de ha le van írva jobban működik. Ezt a módszert használhatod az élet más területén is, ha nehézségeid vannak.
2011. szept. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy példa, hogy ne hidd, ez valami hülyeség: Azok közül akik túlzottan félnek attól, hogy valamilyen támadás érheti őket, (például ezért nem mernek éjszaka kint lenni az utcán, ha mégis muszáj, végig rettegik az utat), statisztika szerint sokkal többen válnak életük során áldozattá, mint azokból akik nem rágják ezzel magukat.
2011. szept. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem OCD
2011. szept. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Próbálj fizikailag, szellemileg aktív életet élni. Talán kevesebb idő jut arra,hogy azon gondolkozz, mikor leszel beteg.
2011. szept. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Azt javaslom, hogy kezdj el foglalkozni, utána olvasni megfelelő forrásokból (és itt nem a hagyományos orvoslásra gondolok,) a betegségek kialakulásának lehetőségeivel, és majd ha rájössz arra hogy igazából mi okoz betegségeket, vagy éppen rákot, akkor biztosan elfelejted ezt a hozzáállásodat a témához, mivel a legújabb ismeretek szerint, pontosan az ember magának "csinálja" meg azt, hogy mondjuk rákos lesz.

Találj magadnak életcélt, valósítsd meg,mert az ember mindenre képes, élj boldogságban, és akkor nem kell ilyen negatív gondolatokkal terhelni az immunrendszeredet.

2011. szept. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!