Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem vagy csak nehezen jutnak...

Nem vagy csak nehezen jutnak eszembe az emberek nevei. Ez valamilyen betegség lehet? Van más is ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 14:55
 1/8 HOOB ***** válasza:

Szia!


Ez nagyon gyakran előfordul. Nem hinném, hogy betegség lenne, bár a korod nem tudom. Egyszerűen túl sok dologra figyelsz oda. Lazíts egy kicsit.


Remélem segítettem!

2011. máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
41 éves vagyok és szellemi munkát végzek. Sokszor nagyon zavar. Lehet valamit tenni, hogy javuljon a helyzet?
2011. máj. 23. 14:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, többet kell mozogni, és lerakni a cigit.


Ez agy érelmeszesedés jele nekem is volt huszonévesen amikor sokat bagóztam, mióta leszoktam egy fokkal jobb lett!! Most 30 vagyok.

2011. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már vagy hat éve leraktam a cigit. Mozogni viszont valóban nem sokat mozgok.
2011. máj. 23. 15:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elmúlt fél évben rengeteget tanultam meg dolgoztam is (szellemi munka) és dettó ugyanez a helyzet velem is. Szerintem egyszerűen a kimerültség meg a stressz teszi. Pihenj egy-két napot. Nem hinném, hogy betegség lenne.
2011. máj. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Három hét múlva szabadságra megyek. :)

Téged mennyire zavart ez?

2011. máj. 23. 15:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy olyan idős,de nem lehet,hogy kezdődő Alcheimer-kór? (bocsi,nem biztos,hogy így kell írni)Ez főleg az idősebbeknél (60 év fölött) fordul elő,pl. mamám már 75 éves.Lerak valamit valahová,10 perc múlva teljesen el is felejtette.Erről gondolom már hallottál.Memóriát fejleszteni amúgy keresztrejvényekkel,szövegértéssel lehet,nekem a nyelvtanulás vált be nagyon.Amúgy az is lehet,hogy csak túl fáradt vagy és nem pihened ki rendesen magad...
2011. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: a felejtés természetes jelenség. Kérdésem, hogy a munkáddal kapcsolatos dolgokat felejted el, vagy a gyerekkori barátnőid nevét? Mert nagyon nem mindegy. És az agyat éppúgy lehet trenírozni, mint az egyéb szerveket, izmokat. Pl. használni kell. És csak az emberek nevét felejted el, vagy csak erre terjedt ki a figyelmed eddig? Mert ugye te is sejted, hogy nem csak egy bizonyos dolgot felejtünk el, hanem akkor folyamatosan mást is. Teszteld le a tudásodat. És ne egy régen látott ember nevét akard kimondani azonnal, hanem sorold fel pl. az osztálytársaid nevét, stb.
2011. máj. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!