Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS! Mit kell majd csinálni? SOS!

SOS! Mit kell majd csinálni? SOS!

Figyelt kérdés

Ma megyek először pszichológushoz, és semmit nem tudok, hogy mi fog történni ott. Persze annyit igen, hogy beszélni kell, de ezen kívül semmit. Eddig egyszer beszéltem vele(telefonon) amikor időpontot akartam kérni, de csak annyit mondott, hogy a mai nap folyamán menjek be valamikor. Ez kissé aggaszt, mivel én úgy tudom, hogy mindenki csak 1-1 órát lehet bent, nekem meg ennyi nem elég ahoz, hogy elmondjam, hogy miért kerestem fel.

Hogyha van testen látható bizonyíték arra, hogy többször próbáltam (sajnos sikertelenül) öngyilkos lenni azt is mutassam meg?

Plusz mi van ha elsírom magam? Mert 99%, hogy ez lesz. Ismerem magam annyira, hogy tudjam, hogy az első 5-10 percben már könnyes szemmel fogok beszélni, aztán meg már sírok is. És akkor amikor kijövök tőle és mondjuk majd néznek az emberek mit csináljak? Vagy ha valaki valami fontos ügy miatt bejön én meg épp sírok mi szokott lenni?


2011. máj. 24. 06:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Szerintem ma csak egy picit elbeszélget veled, hogy fel tudja mérni, hogy tényleg van-e komolyabb gondod.

2. Nem kell semmit elöre idegeskedni, majd ö kérdez, te meg válaszolsz, ha tudsz.

3. Ha netán elsirod magad, az sem baj, nem te leszel az elsö, a legtöbben hasonlóan reagálnak.

4. Csak annyit kell, hogy öszintén mondd el, amit kérdez illetve, amit akarsz, mert akkor tud legjobban segiteni.

5. Olyan meg nincs, hogy miközben benn vagy, valaki bejön, mert ilyen nincs. Azzal meg ne foglalkozz, hogy mit szólnak, ha meglátják, hogy sirtál - eleve nem sokan láthatnak, de a legtöbb embert úgyis csak a saját dolga érdekli. Kisirt szemü embert meg észre sem veszik.

2011. máj. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Őnekik pont az a szakmájuk, hogy az általad felvázolt szorongó helyzetet feloldják. Az a lényeg, hogy Te meg tudj benne bízni. Ha nem érzed majd ezt a bizalmat, akkor inkább keress másikat. De semmiféle előre túlspilázott mesterkéltségre és görcsös tervezésre nincs szükséged. Légy őszinte és add önmagadat!
2011. máj. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!