Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósok segítségét...

Depressziósok segítségét várom a barátommal kapcsolatban. Szerintetek látom még valaha?

Figyelt kérdés
Hol is kezdjem... Már 1 éve kisebb-nagyobb szakításokkal együtt voltunk, össze is költöztünk (kényszerhelyzet) és 2 hónapig nálunk lakott. De már akkor is volt hogy több napra "eltűnt", végül mégis mindig visszajött. Olyankor megkérdeztem hol volt és miért ment el, azt mondta haverjánál és nem tudja miért ment el... A barátom depresszióban szenved (én is és ő is 20 éves) és ez az egész kilátástalannak tűnt. Egész nap csak feküdt, míg én dolgoztam (őt ez nem nagyon érdekelte). Azonban 5 hónapja szó nélkül elhagyott, azóta még a létezéséről se tudok... :'( Nagyon hiányzik még most is ő a mindenem és belbetegszem abba, hogy nem tudom mi van vele és hogy miért hagyott el. A bizonytalanság a legrosszabb. De nem találom sehol és nem érem el. Aki ebben a betegségben szenved, talán tud segíteni hogy ez mit jelent. Nem akar már engem? Felejtsem el? :( Vagy lehet hogy megint felbukkan, aztán lelép?
2011. máj. 25. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Elkerülendő a további fájdalmakat, felejtsd el.nincs jövőképe.eddig is csak te tartottad fenn ezt a "kapcsolatot", ő nem tett kettőtökért semmit.mindketten depresszióban szenvedtek,nem valószínű, hogy tudtok egymáson segíteni.ölellek és mielőbbi gyógyulást kívánok.
2011. máj. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, én nem vagyok depressziós. csak egyre rosszabb a hangulatom mióta nincs velem...
2011. máj. 25. 16:51
 3/6 anonim ***** válasza:

És ezt a depressziót doki állapította meg? Vagy csak rámondjátok minden ernyedtebb, rosszabb lelkiállapotra, ahogy általában szokás?

Nekem ez a fiú inkább link, megbízhatatlan alaknak tűnik, ingyenélőnek, aki ilyen-olyan okokból egy kicsit életképtelen. Aki depressziós, az nem eltünedezik, meg fekszik, míg mások dolgoznak rá.

Én nem vágynék rá, hogy egy ilyen ember visszajöjjön hozzám. :)

És ha doki állapította meg a bajt, akkor mi van a kezeléssel? Vagy honnan jön a segítség? Nem lehet elérni? Nincs senkije?

2011. máj. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
van családja de velük összeveszett, ezért költözött hozzánk. igen, pszichológus állapította meg 2 éve és csak gyógyszereket szed. ajánlottak neki kezelést, de hallani se akart róla. :/ igazság szerint már azt is kétlem hogy ebben a 2 hónapban ment orvoshoz.. van abban valami amit írsz, semmire se hajlandó, ha valaki ellent mond neki azzal összeveszik... ezért "nincs senkije". tudom én is hülye voltam hogy mindent megengedtem neki, de túl szerelmes vagyok.
2011. máj. 25. 17:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg kell várnod, hogy olyan férfivel találkozz, aki partnerként tud melletted állni és egészségesebb személyiség. Ha elérnéd és visszatérne az életedbe, akkor is ilyen lenne, sajnos bármennyire is szeretnénk vagy képesnek érezzük magunkat arra, hogy valakit 'meggyógyítsunk', nem így működik, ez sajnos törvényszerű. Nehéz elengednünk, aki nem hozzánk való és mégis szeretjük, de nincs más választásunk, mint elfogadni. Megőrizni a jó dolgokat és elengedni szeretettel. Próbáld meg elképzelni ezt és addig csinálni, amíg eljutsz odáig, hogy elfogadást érzel és megérted, hogy ez nem lehetett másként. Keresd az új kapcsolat lehetőségét, hidd el, hogy képes vagy mással boldognak lenni!
2011. máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2011. máj. 26. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!