Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fordított veszélyérzet,...

Fordított veszélyérzet, bajban helytállás, hétköznapokban szorongás?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekesen vagyok összerakva, legalábbis ezt mondják mások.

A hétköznapi, mindennapi, rutinszerű dolgok félelmet, szorongást, punnyadtságot okoznak nekem. Nehezemre esik dolgokat elvégezni.

Míg a bajban, stresszhelyzetben, komoly, akár éleveszélyes fenyegetettségben én vagyok az, aki azok között van, aki a legjobban megállja a helyét. Miért?

Ugyanez van a veszélyérzettel!

Ha nagy a baj, amin az életem függhet, halálosan nyugodt vagyok, és mákszemnyi félelemérzet nincs bennem, úgymond "teszem a dolgom", nem törődve a következményekkel, és viszonylag jól jövök ki belőle.

Ha nincs veszély, akkor szorongok, és mindent nehezen teszek meg, görcsölve.

Komolyan mondom, ez mi? Van erre gyógyír?

Ugyanilyen: ha késsel támadnak rám, vagy meg akarnak verni, mondhatni harci kedvem van.

Ha pedig egy jegyet kell vennem az állomáson, félek és szorongok.


2011. jún. 26. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok. Magamnak azzal magyaráztam, hogy kompenzálok. Ez nem adrenalin függõség csak kell valami, amiben te vagy a legreálisabb és mindenki úgy néz,hogy mellette fel se tûnik, milyen szerencsétlenek vagyunk a monoton hétköznapokon.
2011. jún. 28. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Biasa ***** válasza:
Dettó ugyanez a helyzet velem is. Szerintem önbizalomhiány, kisebbségi komplexus lehet az oka. Gyógyír van mindenre, csak meg kell keresni.
2011. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!