Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudom, hogy nem szép és jó...

Tudom, hogy nem szép és jó dolog, de szinte már rá szoktam arra, hogy vagdosom a csuklóm. Nem az eret vágom, hanem csak szinte "karcolom" a bőrt a pengével, csak vérezzen. Hogy szokjak le arról, hogy vagdosom magam?

Figyelt kérdés

Utána mindig sebes marad és fáj. Mindig eldöntöm, hogy többet nem csinálom, de nem tudom betartani, mert nagyobb vágyat érzek az iránt, hogy legalább még egy sebet hadd csináljak, mint afölött, hogy nem. Egyszer elkezdtem, azóta nem tudom abbahagyni, bármennyire szeretném. Nem vagyok bolond vagy valami, emos sem vagyok, de mégis csinálom. Hogy szokhatnék le róla?


Nem kérnék sértő választ, hogy ilyen hülye, meg olyan hülye vagyok, mert egyedül is tudom, hogy ez nem egy szép, jó és normális dolog. Köszönöm.


2009. márc. 17. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az általad leírt jelenség gyakori tünete a borderline személyiségzavarnak, ami ha elhanyagolod, előbb-utóbb ijesztő méreteket ölthet, és komoly problémákat okozhat. azt tanácsolnám, hogy menj el pszichológushoz, különben sokkal komolyabb problémáid lesznek ebből.
2009. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kerj a szuleidtol segitseget, menjel el pszichologushoz beszeld ki vele a lelki problemaidat. Van olyan szulod, testvered, baratod, akivel oszinten, batran tudsz beszelgetni? Neki is beszelj, beszelj, ne szegyellj semmit. Gondolom tele vagy lelki gondokkal, es ezert csinalod ezt a butasagot.

Menjel el sportolni is, hidd el csodakra kepes a sport! Felszabadulsz, barataid lesznek nagyon jo dolog, iratkozzal be valamelyik egyesuletbe.

Amugy pedig akaratero, hogy ne vagd meg magadat.

2009. márc. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

én is csináltam.

a pszichológus szart sem ér. akaraterő! pótolhatod valamivel, például törökülésben szándékosan elzsibbasztod a lábad, vagy valami. ami nem tesz kárt benned. aztán ezt is abbahagyod. a legfontosabb, hogy tényleg akard. sokat segít, ha van kinek kibeszélned a problémáidat. vagy gondolj arra, hogy csúnya lesz a csuklód, de ha tényleg rá vagy szokva, akkor ez úgysem fog megállítani. és dobd ki, vagy legalábbis alaposan dugd el a pengéidet. ha végképp nem megy, "engedélyezz" magadnak például havonta 5x... aztán ezt csökkented, és végleg abbahagyod. menni fog.

2009. márc. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. az akaraterő valóban fontos, de tipikusan elkövetett hiba laikusok által az, hogy

1. a "butaság" szó kimondása. ez nem butaság, hanem az emberi szervezet (agy) reakciója valamire. a megnyilvánulása, tünete egy problémának. legalább olyan hülyeség butaságnak hívni, mintha egy influenzásnak azt mondanád, hogy lehetsz hogy hülye, hogy lázas vagy.


2. hogy a pszichológus nem jó. de, jó... egy jó pszichológus nagyon is jó. de nem mind jó, ahogy más szakmában is vannak olyan szakemberek, akik alkalmasak, és vannak, akik nem azok.


3. tévedés azt gondolni, hogy az ilyen problémát meg lehet oldani barátokkal való beszélgetéssel. a legtöbb esetben nem. csak szakemberrel.

2009. márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

harmadik vagyok.

mint mondtam, én is csináltam. két és fél évig. több pszichológusnál jártam, és tényleg nem voltak jók. barátaim nem voltak. teljesen önerőből jöttem ki belőle, bár tudom, milyen nehéz volt, ezért mondom, hogy megértő barátokkal egyszerűbb lenne. persze az ezt kiváltó okokat (pl depresszió) nem lehet tiszta akarattal megszüntetni, de az már más téma.

2009. márc. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia, én fél évig csináltam, most 1éve hogy nem csináltam, és tegnap kihajlítottam a mécseszt, és felületesen megkarcoltam magam, már ez is sokat jelentett, és megnyugodtam tőle(ha lett volna pengém akkro pesze megvágom magam, csak mikor tavaly abbhagytam mindent kidobtam..:/)

Én sem vagyok emos, pedig ha vki meglátja a csuklómat rávágja hogy hülye emo, pedig tényleg nem vagyok az, öltözködésem inkább punk(az se vagyok,de ha már valamit mondana rám egy kívül álló). Én elég nagy családi gondok miatt kezdtem ezt el, és annak ellenére hogy nem csinálom, mindig hiányzik:( Most vettem bio cigit, megpróbálom azzal levezetni a feszültségemet.

Ha még Te se jöttél helyre ebből akkor ha van kedved írj privit.

Puszi

2009. máj. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A BENNED LEVŐ FÁJDALMAT MÁSHOVÁ AKAROD CSOPORTOSITANI A LELKEDRŐL, A TESTEDRE!

A vagdosást megfogod bánni.

Minden apró nyom ami rajtad marad, bánni fogod!

Engem anno tönkretett egy csaj, vagdostam is magam, szépen, izületig, aztán rá 1 év böjt.

1 év böjt, magány, és elmentem pszichológushoz, TB lapú, 1 forintomba nem került.

Az 1 év böjt és sírás után megismertem egy lányt akivel már 2 éve vagyok együtt, boldogságban, a legmegbizhatóbb akit eddig megismertem.

Helyrejöttem pár antidepresszánstól, mint Cypralex, és Rivotril (előbbi kedvcsináló-kedélyjavító, utóbbi görcs-feszültségoldó.)

És azok a nyomok az egyedüli emlékei annak a rossznak, ami akkoriban tönkretette az életem, és fűvel fával csalt.

Bánom hogy ezek a hegek emlékleztetni fognak rá, amig élek.

2010. ápr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Barbii1612 válasza:

Rajzolj egy állatot/figurát a kezedre.

Nevezd el olyanról akit szeretsz.

Ha megvágod akkor az figura meghal..

Mivel nincs komolyabb okod erre ezért maga a fájdalom tetszik...sajnos tudom milyen érzés engem is vonz nagyon..

ilyenkor szorongass egy jégkockát amíg el nem olvad ez kis mértékű fájdalom .:)

2013. márc. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!