Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szóljak anyámnak, hogy...

Hogyan szóljak anyámnak, hogy neki kéne pszichológushoz járnia, nem pedig nekem!? . "Mert a hal mindig a fejétől bűzlik. "

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 01:09
 1/9 Tyler913 ***** válasza:
Hany eves vagy?Mert ha csak tizeneves,akkor tenyleg fura,hogy ennyi idosen pszichologushoz akarnak kuldeni.Mi "a panasz" egyebkent?
2011. máj. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
24 éves vok.Az van,hogy apám nincs,anyám meg nem nevelt,az élet meg k..va nehéz,és magam ellen dolgozok úgy,hogy cukorbeteg vagyok és csak cukros dolgokat eszem,meg állandó evéskényszerem van.Szorongok,meg akarok felelni és hatalmas önbizalomhiányom van.
2011. máj. 31. 02:14
 3/9 anonim ***** válasza:
szoktasd magad a diétához a saját érdekedben,mert a cukorbetegség olyan jellembeli változásokat tud okozni, hogy nem ismersz magadra.24 éves vagy,fegyelmezd magad és ne másokat okolj a hibáidért.
2011. máj. 31. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet anyádnak is k..va nehéz volt az élet. Főleg férj nélkül. 24 évesen pedig tényleg lehetne már annyit önfegyelmed hogy odafigyelsz a cukorbetegségedre.
2011. máj. 31. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tyler913 ***** válasza:

Hat,az alapjan,amit irtal,talan bizony nem artana Neked es Edesanyadnak is pszichologushoz fordulni,de kulon-kulon.

Egyebkent szamomra erdekes,hogy apa nelkul nottel fel,megis megfeleleskenyszered van.Lehet,hogy en gondolom rosszul,de a megfeleleskenyszer altalaban nem azok sajatja,akik "tul jo" kornyezetbol szarmaznak,es akikre emiatt nagyobb elvaras nehezedik a csalad reszerol? (en ilyen vagyok pl.)

Te kinek akarsz megfelelni annyira?

2011. máj. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Magadnak akarj megfelelni, ne másoknak! Ha 24 éves vagy, akkor legyen már annyi felnőttesség benned, hogy akkora egód lehessen, hogy ismerd végre fel, hogy a megfelelni akarás az egy zsákutca. Attól nem lesz jobb. Az első mindig a saját "jól-létünk", utána jöhet a többi. Ajánlom rákeresni és tanulmányozni a Maslow-féle szükséglethierarchia piramist. Ez gyakorlatilag fonossági sorrendbe teszi az ember szükségleteit. Ebből kiderül, hogy Te sajnos felcseréled a szinteket. A "megfelelés" nem lehet fontosabb a saját egészségnél. Ha ezt nem ismered fel, akkor neked (is) szükséged van pszichológusra. És 24 évesen le kéne válni lelkileg anyuról.
2011. máj. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, mert én is ilyesmi helyzetben vagyok. Tönkretettem magam, mert kénytelen vagyok megfelelni, meg alkalmazkodni, de kitörni nem tudok a helyzetből, mert nem engedik.

Fognak ezerrel, és ha csak említem a költözést, rögtön másra terelik a szót, v meg sem hallják. :( Ráadásul még melóm sincs, mert fősulis vagyok. :(

2011. máj. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
10 éves voltam amikor itthagyott saját szándékából fater minket,nem tudom hol vesztem így el,lehet el vagyok túlságosan kényelmesedve.
2011. máj. 31. 13:17
 9/9 A kérdező kommentje:
Magdianyu!?milyen jellemváltozásokat?Ne idegesíts,ezektől megijedek!
2011. máj. 31. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!