Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a neve ennek a betegségnek?

Mi a neve ennek a betegségnek?

Figyelt kérdés
Nem birom a tömeget, olyankor rosszul leszek , annyira hogy elkel menjek onnan, mert érzem hogy elfogok ájulni, bepánikolok.Milyen betegsége lehet ez?
2011. máj. 31. 10:55
 1/9 Smartguy86 ***** válasza:
Agorafóbia, de lehet, hogy szociális fóbia.
2011. máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt lehet valahogy kezelni, vagy megszüntetni?
2011. máj. 31. 10:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Utána olvastam. Köszi a választ.
2011. máj. 31. 11:01
 4/9 Smartguy86 ***** válasza:

Egy fajta pánikbetegség, lehet kezelni gyógyszerekkel is, de én nem ajánlom. Szakorvost kellene megkérdezni (pszichiátert), hogy ő mit javasol.


Szerintem a leghatékonyabb gyógymód ezekre a betegségekre az önkontroll, az önmeggyőzés. Nem könnyű, de a végkifejlet sokkal jobb, mint ha gyógyszerezni kell magadat életed végéig. Segíthetnek a különféle relaxációs technikák, mint a jóga is - járj el egy jógaközpontba, ott emberek között is vagy, de annyira azért nem tömeg. Segíteni fog! Mielőbb találj megoldást, mert később súlyosabb lesz, és nem mersz majd kimozdulni otthonról, mert rettegni fogsz a tünetektől.

2011. máj. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez December környékén jelentkezett először, utána egyböl korházba mentem, bent tartottak pár napig, kivizsgáltak meg minden. De nem jutottak semmire, így haza küldtek. Azóta nem volt velem ilyen, csak mostanában megint kezd előjönni. :S
2011. máj. 31. 11:04
 6/9 Smartguy86 ***** válasza:
Talán azért, mert eleve szervi bajt feltételeztek. Nem is merült fel, hogy idegorvoshoz küldjenek? Mert ilyenkor azért szoktak olyan vizsgálatot is csinálni.
2011. máj. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem merült fel :S
2011. máj. 31. 11:33
 8/9 anonim ***** válasza:

eloszor is, igen ez egy panik betegseg... Ne aggodj, nem kell gyogyszereket szedni...

Eloszor is kisebb tarsasagba menj, legyel ott, ha rosszul erzed magad, akkor is maradj! Probalj beszelgetni, szallj szembe a felelmeddel... Pl menj el valami csoportba, tanc, klubb, barhova, lehet, hogy kellemetlen lesz, de menj oda beszelgetni a tobbiekkel...

Idovel le fogod kuzdeni!

2011. máj. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem szociálfóbia, irány a pszcihiátria...
2011. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!